Bhutan - CHIMI LHAKHANG

Chimi Lhakhang to mały klasztor z wielką historią. Legenda mówi, że kilka setek lat temu na przełęczy Dochu zadomowiła się Loro Duem, złośliwa demonica, a jej dwie równie demoniczne koleżanki zagnieździły się na dwóch niższych przełęczach. Cała trójka terroryzowała lokalną ludność, polując zwłaszcza na tych, którzy ośmielali się przekroczyć jedną z okupowanych przez demony przełęczy. W owych czasach w okolicy przebywał tybetański jogin Drugpa Kunley, nazywany Szalonym Mnichem, Bożym Szaleńcem albo Szalonym Joginem.

Bhutan - Paro > TYGRYSIE GNIAZDO

Klasztor Taktsang (Tygrysie Gniazdo), jest jedną z wizytówek ostatniego himalajskiego królestwa, Bhutanu. Leży w górnej części doliny rzeki Paro, w otoczeniu lasów sosnowych i strzelistych nagich skał.

Wzniesiony w XVII wieku z polecenia króla Tenzina Rabgye nieprzerwanie wzbudza podziw dla niezwykłych umiejętności ówczesnych budowniczych.

Bhutan - Thimpu > MEMORIAL CHORTEN

Memorial Chorten, jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów bhutańskiej stolicy, to stupa-pomnik wzniesiona w 1974 roku ku czci Jigme Dorji, króla uważanego za ojca współczesnego Bhutanu. Jigme Dorji (1929-1972) rozpoczął proces demokratyzacji państwa zastygłego w średniowiecznych strukturach feudalnych, uchylił zamknięte do tej pory wrota i wpuścił powiew nowoczesności, uważając przy tym, aby ów powiew nie stał się przeciągiem szkodzącym tradycji, przyrodzie i kulturze kraju.

Bhutan - Thimpu > MUZEUM TEKSTYLIÓW

National Textile Museum to stosunkowo świeża i, pomimo banalnej nazwy, niebanalna atrakcja turystyczna bhutańskiej stolicy.

Muzeum powstało w 2001 roku z inspiracji królowe Ashi Sangay i dzięki pomocy sponsorów i donorów z kraju i zagranicy. Głównym celem muzeum jest zachowanie dla potomnych i propagowanie wśród współczesnych wspaniałych tradycji tkackich Bhutanu.

Bhutan - Thimpu > TASHICHHO DZONG

Dzong w Thimpu

Tashichho Dzong, od 1952 roku pełniąca funkcje siedziby rządu, a obecnie mieszcząca salę tronową, sekretariat, biura króla oraz ministerstwa finansów i spraw wewnętrznych, swoją długą historią sięga XIII wieku, kiedy to Lama Gyalwa Lhanangpa wzniósł pierwszą konstrukcję o charakterze ufortyfikowanego klasztoru.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.