Sri Lanka - POLONNARUWA

POLONNARUWA przejęło przejęło funkcje stolicy w X w. n.e., po zniszczeniu Anuradhapury. Czasy największego rozkwitu metropolii przypadają na wiek XII, kiedy to miasto zostało przekształcone w baśniowy ogród, gdzie wśród bujnej zieleni kryły się wspaniałe pałace i świątynie. Do naszych czasów zachowało się sporo zabytków z tego okresu oraz z czasów nieco późniejszych.

 Spacerując pośród malowniczych ruin Pałacu Królewskiego, zobaczymy dawną Salę Audiencyjną, gdzie zwykła obradować Rada Królewska; zwiedzimy zabytkowe obiekty sakralne: Świątynię boga Śiwy, Hatadage – Świątynię Zęba Buddy, świątynie Vatadage, Thudaramaya, Nissanka, wreszcie – podumamy przy ogromnej stupie Rankoth Vihara, której średnica wynosi 175 metrów, wysokość zaś 55 i która stanowi wdzięczny obiekt do fotografowania. Wędrówka wśród wspaniałych budowli, niezwykłych rzeźb, ruin i zieleni, w atmosferze tajemnic minionych wieków to naprawdę niezwykłe doświadczenie i wielka przygoda z kulturą Sri Lanki.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.