Sri Lanka - PARK NARODOWY YALA

PARK NARODOWY YALA leży w południowo-wschodniej części wyspy, w strefie suchej i charakteryzuje się roślinnością określaną jako półpustynna. Zobaczymy krajobraz do złudzenia przypominający sawannę, porośniętą ciernistymi krzewami, urozmaiconą lagunami i ciekawymi formacjami skalnymi. Drzewa skupiają się wzdłuż brzegów płynącej przez park rzeki i stanowią doskonałe siedlisko dla dzikiego ptactwa.

Park ciągnie się aż do wyrzeźbionego w malownicze zatoczki brzegu Oceanu. W porze monsunowej tu i ówdzie pojawiają się naturalne sadzawki i oczka wodne, w których rezydują krokodyle.
Wspaniałe i wyjątkowe jest to, że w parku żyją stada dzikich słoni, wolnych i swobodnych, które można obserwować o zachodzie słońca przy wodopoju i gdy zażywają kąpieli po gorącym dniu. Można spotkać również bawoły wodne – zwierzęta, mimo swych rozmiarów pełne gracji i dostojeństwa.
W parku żyją też lamparty, dziki, jelenie i małpy. Rzadko, ale jednak, można spotkać niedźwiedzia wargacza, który żywi się głównie termitami, niemniej jednak wygląda groźnie i dziko. Będziemy tropić wszystkie te wspaniałe zwierzęta z aparatami fotograficznymi gotowymi do strzału. Jak dobrze, że do słoni strzela się już tylko z obiektywu…
Być może podczas naszej wędrówki napotkamy ślady buddyjskich miejsc kultu – starożytne świątynie o ścianach pokrytych tajemniczymi inskrypcjami z II w. p.n.e.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.