Nepal - MUSTANG

Tajemnicze królestwo Mustangu to prawdziwe tchnienie Tybetu, wysokogórska kraina o krajobrazie księżycowym w otoczeniu himalajskich szczytów; liczne klasztory i świątynie lamajskie; kamienne rezydencje liczące kilka tysięcy lat.
Ukryte w samym sercu Himalajów tajemnicze królestwo Lo (Mustang) stanowi obecnie część państwa nepalskiego.

 Ta niezwykła kraina do niedawna (1991 r.) była całkowicie niedostępna dla turystów. Obecnie władze Nepalu pozwalają na wizytę zaledwie 1000 osób rocznie. Dzięki statusowi „zakazanego królestwa” i wynikającej stąd izolacji, tradycyjna kultura Mustangu przetrwała w formie niemal nienaruszonej.
  Buddyjski Mustang to świat świątyń, mnichów i czortenów (stup), świat, w którym kultura tybetańska nie doznała żadnego uszczerbku, który zatrzymał się w miejscu a ludzie żyją tu tak, jak przed wiekami. Otoczeni baśniowym krajobrazem położonego na wysokości 2500 metrów nad poziomem morza płaskowyżu, praktykują najbarwniejszą odmianę buddyzmu – lamaizm.
  Oprócz górskich krajobrazów, będziemy mogli podziwiać piękne tradycyjne stroje i biżuterię mieszkańców, buddyjskie klasztory o bogato zdobionych wnętrzach, rytuały religijne, spokojne, proste i nieśpieszne życie toczące się w cieniu górskich olbrzymów.
  Powiewające na wietrze chorągiewki modlitewne, zamykające horyzont ośnieżone szczyty, wszechobecne klasztory i stupy, wszystko to sprawia, że przybysz czuje się, jakby odbył podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Przesycona tajemniczością atmosfera skłania do refleksji, wysokie góry uczą pokory, tęczowe barwy tego małego świata zachwycają – takiej podróży się nie zapomina.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.