Indie - Jaipur > PAŁAC MAHARADZY

PAŁAC MAHARADŻY Obszar pałacu stanowi jedną siódmą powierzchni całego starego miasta, prowadzi do niego wiele bram, a na terenie kompleksu znajdziemy liczne pawilony i budynki pałacowe.
W części pałacu wciąż mieszka rodzina maharadży Jaipuru, a turystom udostępniono kilka pawilonów i dziedzińców.

W sali audiencyjnej można podziwiać portrety kolejnych władców, w dawnym pawilonie gościnnym znajduje się muzeum tekstylów mieszczące między innymi stroje dawnych władców. Znajdziemy tu też ciekawe muzeum broni białej i palnej oraz dużą salę wystawową, gdzie swoje prace prezentują i sprzedają lokalni artyści. 
Pod kolumnami wspierającymi pawilon audiencji publicznych ustawiono wyjątkowe eksponaty - dwie ogromne srebrne kadzie, w których maharadża zabrał wodę z Gangesu, gdy udawał się w podróż do Anglii na diamentowy jubileusz królowej Wiktorii, nie pijał bowiem innej wody, jak tylko tę pochodzącą ze świętej rzeki. Każda z kadzi to ponad 300 kilogramów czystego srebra, nic dziwnego, że te królewskie naczynia zostały wpisane do księgi Rekordów Guinnessa jako największe pojedyncze przedmioty na świecie wykonane w całości z tego kruszcu.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.