Indie - Jaipur > AMBER FORT

Wybudowany w XVI wieku AMBER FORT jest typowym przykładem architektury obronnej w Rajasthanie, mieszanką wpływów hinduistycznych i muzułmańskich. Górujący nad okolica fort był siedzibą loklanych władców do poczatku XVIII wieku, kiedy to maharadża kazał zbudować nową stolicę na równienie. Wewnątrz niezwykłego kompleksu znalazły miejsce sale audiencyjne, pawilony mieszkalne, urzędy i ogrody.

 Na pierwszy dziedziniec można wjechać na słoniu, jeepem, lub oczywiśćie wejść piechotą po łagodnych stopniach. Za bogato zdobioną malowidłami bramą Ganesh Pol prowadzącą na wewnętrzny dziedziniec znajdziemy wsparty na 40 kolumnach pawilon audiencji publicznych, a dalej między innymi przepiękny Pałacyk Lustrzany i zenanę - część przeznaczoną dla z królewskiego otoczenia – żon, nałożnic, dam dworu. Fort Amber to miejsce niezwykle malownicze, intrygujące i wymagające czasu – tyle jest tu do oglądania i fotografowania!

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.