Indie - Delhi > QUTUB MINAR

Qutub Minar to miejsce związane z najdawniejszą historią miasta. Znajdziemy tu ruiny najstarszego meczetu w mieście, do budowy którego użyto kamieni ze zburzonych świątyń hinduistycznych i dżaińskich. Na jego dziedzińcu znajduje się siedmiometrowa, nierdzewiejąca żelazna kolumna. Tradycja głosi, że objęcie jej oburącz stając tyłem do słupa, zapewni powodzenie we wszystkich planowanych przedsięwzięciach.

Niestety obecnie kolumna jest ogrodzona żelaznym płotkiem i nie da się już jej dotknąć. Cały kompleks wziął swoją nazwę od wzniesionej w 1192 roku Wieży Zwycięstwa (Qutub Minar). Wysokość budowli przekracza 70 metrów, jest więc znacznie wyższa niż dwa postawione jeden na drugim dziesięciopiętrowe wieżowce i jest najwyższą kamienną wieżą w całych Indiach.
Specyficzna kolorystyka, wyniosłość minaretu i malowniczość ruin sprawiają, że jest to miejsce szczególnie łaskawe dla amatorów fotografowania.

zobacz zdjęcia z Qutub Minar

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.