IN Telefony w Indiach

Numer kierunkowy do Indii to +91.

Telefonia komórkowa zawładnęła Hindusami. Statystyki podają, że jest tu zarejestrowanych prawie miliard telefonów. Gdyby każdy abonent posiadał tylko jeden aparat, to miałoby go prawie 75% populacji.
Polskie komórki mają zasięg prawie w całych Indiach - (wszystkie sieci).

W dobie smartfonów i aplikacji do darmowych rozmów, duża część turystów może się komunikować z drugim końcem świata szybko i tanio, wystarczy znaleźć się w zasięgu sieci wi-fi. Coraz więcej hoteli udostępnia wi-fi za darmo, sieć spotyka się też często w restauracjach i kawiarniach. Ale UWAGA. W wielu publicznych miejscach żeby skorzystać z wi-fi trzeba sie okazać paszportem.

Indyjskie karty SIM mogą mieć 3 wielkości, a nawet gdyby nie, to w każdym punkcie sprzedajacym karty mają wykrawarkę.

Przedpłaconą kartę SIM różnych operatorów można kupić w którymś z tysięcy punktów oferujących takie usługi. Oczywiście najwięcej takich punktów znajdziemy w miejscach masowo odwiedzanych przez turystów, np. w dzielnicy Paharganj w Delhi.

Formalności wymagają wypełnienia kwestionariusza, zrobienia kopii paszportu i wizy oraz oddania jednego zdjęcia. W wielu punktach cała tą procedure załatwia online sprzedawca. Oficjalnie potrzebne jest również potwierdzenie adresu w Indiach, czyli odpowiedni formularz z hotelu, ale wielu punktom sprzedaży wystarczy jedynie informacja gdzie zatrzymał się turysta.

Najpopularniejsze sieci to AIRTEL, VI i JIO. Wszystkie mają podobny zasięg i oferują pakiety w podobnej cenie. Najwygodniej jest kupić pakiet z Internetem i nielimitowanymi rozmowami również w indyjskim roamingu (tak, w Indiach między różnymi stanami obowiązuje roaming). Cena będzie zależała od ilości potrzebnego Internetu - do wykorzystania może być kilka GB na miesiąc albo np. 1 GB dziennie. Za równowartość niecałych 10 USD można kupić bogaty pakiet na 28 dni, a kolejne doładowania będą tańsze.

Na totalnych zadupiach i w rejonach przygranicznych zdarza się, że żadna sieć nie działa, a jeśli już, to tylko państwowa BSNL.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.