WARUNKI UBEZPIECZENIA

Biuro podróży ma ustawowy obowiązek wykupić turystom ubezpieczenie podróżne. W Poznaj Indie ubezpieczamy podróżnych w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie (00-867), ul. Chłodna 51.

Polisa jest wystawiana drogą elektroniczną jako dokument niewymagający podpisu.

Ochrona ubezpieczeniowa zaczyna obowiązywać najwcześniej następnego dnia po wygenerowaniu polisy jeśli ubezpieczony wyjeżdża z Polski, lub najwcześniej 3 dni po wygenerowaniu polisy jeśli ubezpieczony już przebywa za granicą.

UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI

Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży jest możliwe w dowolnym terminie pod warunkiem, że pomiędzy dniem zawarcia umowy ubezpieczenia a dniem rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni. W przypadku gdy do rozpoczęcia podróży jest 30 dni lub mniej, umowa ubezpieczenia może być zawarta wyłącznie w dniu zawarcia umowy związanej z podróżą albo w dniu wpłaty całości lub pierwszej części środków finansowych z tytułu takiej umowy, w zależności od tego, który z tych dni przypada wcześniej.

O SZCZEPIENIACH

 

Wyjeżdżając do krajów Indii Szerokopojętych nie ma obowiązkowych szczepień.
Do podstawowych szczepień przydatnych w podróży zaliczamy:
- tężec z błonicą
- żółtaczka typu A i B
 

O NAPIWKACH

We wszystkich krajach Indii Szerokopojętych napiwki są powszechne, oczekują ich wszyscy usługodawcy, a niektórzy wręcz się ich domagają.
W Polsce ten obyczaj nie jest powszechnie akceptowany i polscy turyści miewają z tym kłopot.
Niektórzy uważają, że napiwków dawać nie należy, inni po prostu nie mają rozeznania jakie kwoty będą właściwe. Wiele biur podrózy podaje podaje obowiązkową kwotę do zabrania na napiwki, którą dysponuje na miejscu pilot.

O PRZELOTACH


Nasze programy na zamówienie zaczynają się w miejscu docelowym. Dajemy Ci swobodę wyboru jak chcesz się dostać na miejsce, nie wszyscy przecież planują przylecieć prosto z Polski.

 

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.