Grobowiec cesarza Humayuna w Delhi.
Agra - Czerwony Fort widziany z Taj Mahal.
Koronkowe okno w Forcie Amber.
Kobieta na targu wielbłądow Pushkarze.
Jedna z setek świątyń w Pushkarze.
Suszące szię dzbany "matka" w Pushkarze.

INDIE

Złoty Trójkąt i Pushkar

9 dni | Kod: IN-04

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - DELHI
 

 

Delhi - Jaipur - Pushkar - Dausa - Abhaneri - Fatehpur Sikri - Agra - Delhi


Mistyczne Indie nikogo nie pozostawiają obojętnym. Albo się je pokocha, albo znienawidzi. Większość jednak zakochuje się tak, że nie wyobraża sobie swojego dalszego podróżniczego życia bez powrotu do tej niesamowitej intensywnej mieszanki kolorów, smaków, zapachów i dźwięków oddziałujących na wszystkie zmysły.

„Incredible India” to oficjalne hasło promujące Indie i w skrócie wyrażające to, co można powiedzieć o tym kraju. Indie są niesamowite, bo zaskakują każdego - rozmiarem, intensywnością przeżyć i atrakcji, zgiełkiem, zróżnicowaniem i bogactwem kulturowym.


1          DELHI
Lądowanie w Delhi i transfer do hotelu.

2          DELHI
Po odpoczynku po podróży ruszamy na zwiedzanie Starego Delhi, gdzie zobaczymy Meczet  Zgromadzeń (Jama Masjid), jeden z największych w całej Azji. Przejażdżka rowerowymi rikszami po starym Delhi pozwoli nam wczuć się w klimat i przyzwyczaić do miejscowego zgiełku.
W Nowym Delhi zobaczymy Qutub Minar z najwyższą kamienną wieżą w Indiach i pozostałościami po pierwszym meczecie miasta oraz grobowiec cesarza Humayuna, drugiego władcy z dynastii Wielkich Mogołów, imponującą Bramę Indii (India Gate) – pomnik ku czci żołnierzy indyjskich poległych na frontach różnych wojen, zabudowania parlamentu oraz pałacu prezydenckiego (Rashtrapati Bhavan).

3          DELHI - JAIPUR
Rano ruszamy w kierunku Jaipuru, stolicy pustynnego stanu Rajasthan. Po przyjeździe do Jaipuru zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Można odpocząć przy hotelowym basenie lub wybrać się na zakupy.

4        JAIPUR
Wcześnie rano ruszamy do bajecznego fortu Amber, na którego wewnętrzny dziedziniec wjeżdża się na grzbiecie słonia.

Po powrocie do miasta zatrzymamy się przy Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal), którego koronkowa fasada z czerwonego piaskowca jest wizytówką miasta. Z jego okien kobiety z haremu mogły, same niezauważone, obserwować codzienne życie miasta.

Następnie czeka nas wizyta w Pałacu Maharadży (City Palace). Pałacowe muzeum mieści kolekcje tekstyliów, broni i interesujące portrety kolejnych władców. Odwiedzimy też obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, w którym zgromadzono instrumenty o dziwnych kształtach służące między innymi do mierzenia czasu, ustalania pozycji gwiazd i stawiania horoskopów.

Wieczorem proponujemy spacer po kolorowych bazarach Jaipuru.

5         JAIPUR - PUSHKAR
Przejazd do malowniczo położonego w sercu Radżasthanu miasteczka Pushkar, ważnego centrum pielgrzymkowego dla pobożnych hindusów. Znajdziemy tu wiele świątyń, a wśród nich jedyną poświęconą bogu Brahmie, stworzycielowi świata. Tłumy pielgrzymów licznie przybywają do Pushkaru by odbyć rytualną kąpiel w wodach świętego jeziora i złożyć ofiarę bogom. Będziemy mieli czas na spenetrowanie najciekawszych zakątków miasteczka i oczywiście odwiedzenie kilku świątyń.

6          PUSHKAR – DAUSA
Dziś jedziemy na radżasthańską wieś. Zatrzymamy się albo w namiotowym obozowisku albo w pałacu, a popołudnie spędzimy na farmie, podglądając jak uprawia się ziemię i jak hoduje krowy i kurczaki. Przejedziemy się typowym dla tego obszaru wozem zaprzężonym w wielbłądy do typowej lokalnej wioski.

7          DAUSA - AGRA
Zanim dotrzemy do Agry zatrzymamy się w paru ciekawych miejscach.
Na samym początku zajrzymy w głąb średniowiecznej, bogato zdobionej studni w Abhaneri, potem odwiedzimy świątynię Harshat Mata.
Jeśli wystarczy nam czasu i chęci, możemy spędzić godzinkę w Parku Narodowym Keoladeo na przejażdżce rowerami lub rikszami.
Po południu zatrzymamy się w wymarłym mieście Fatehpur Sikri, które opuszczono po kilkunastu latach zasiedlenia, i dziś wygląda tak jak pozostawiono je 300 lat temu.

8          AGRA - DELHI
Wcześnie rano jedziemy zobaczyć najsłynniejszą budowlę Indii - grobowiec Taj Mahal – nazywany często poematem w marmurze.
Następnie zapraszamy do potężnego Czerwonego Fortu (Red Fort), z którego przez wiele lat mogolscy cesarze władali swoim imperium.
Po nacieszeniu zmysłów piękną architekturą jedziemy do Delhi.
Późnym popołudniem możemy jeszcze wybrać się na ostatnie zakupy.

9          DELHI
Wcześnie rano transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.


W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - DELHI
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi
- śniadania
- przejazdy wynajętym pojazdem z klimatyzacją
- atrakcje i zwiedzanie zgodnie z programem
- obsługa miejscowych przewodników anglojęzycznych
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne


NIEZAWARTE W CENIE
-
pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- wiza do Indii
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.