Fort w Bikanerze
Ślady sati w forcie Mehrangarh
Mieszkanka Radżasthanu w typowym kolorowym stroju
W forcie Amber
Na dziedzińcu meczetu w Fatehpur Sikri
W Jaipurze w pałacu maharadży
Kobiety na ghatach w Pushkarze

INDIE

Dookoła Rajasthanu

15 dni | Kod: IN-17

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - DELHI
 


Delhi – Mandawa – Bikaner – Jaisalmer – Jodhpur – Ranakpur - Udaipur – Pushkar – Jaipur – Fatehpur Sikri - Agra - Delhi


Radżasthan to snująca się wśród piasków pustyni kolorowa baśń, pełna pięknych księżniczek i dzielnych książąt, kraina potężnych fortów, porażających bogactwem pałaców, lśniących klejnotów, wielbłądów i barw. Miasto Błękitne, Różowe, Złote, takie przydomki nadaje się tu grodom, których upływ czasu nie pozbawił rumieńców, a żywa i równie barwna jak miasta i stroje ich mieszkańców kultura sprawia, że Radżasthan tętni, wibruje i czaruje. Także spokojem małych wiosek, dostojnym krokiem okrętów pustyni i wielkich słoniowych stóp.
W indyjskiej stolicy Delhi zobaczymy, między innymi Czerwony Fort i cesarski grobowiec, ale najważniejszym celem naszej podróży będą książęce miasta Radżasthanu, ich barwy, zapachy i smaki.
Zobaczymy olśniewające haveli – ozdobione freskami, wykuszami, arkadami i koronkami wdzięcznych kolumienek stare pałace i kamienice kupieckie; ogrody, po których przechadzały się królewskie damy dworu, twierdze dające odpór napastnikom i początek miastom, pałace radżów otulone różową mgiełką marzeń.
Złożymy wizyty miejscowym bóstwom w ich starożytnych świątynnych siedzibach, popłyniemy przez pustynię na wielbłądzich grzbietach i łodziami po falach jeziora. Odwiedzimy stare obserwatorium, skąd władca spoglądał w niebo próbując rozwiązać tajemnice wszechświata.


1          DELHI
Rano przylot do Delhi i transfer z lotniska do hotelu. Po południu wizyta w Akshardham - najelegantszej i najczystszej świątyni w indyjskiej stolicy (zamknięte w poniedzialki)

2          DELHI
Po odpoczynku po podróży zwiedzamy miasto: Stare Delhi, a w nim największy meczet w Indiach – Jama Masjid. W Nowym Delhi zobaczymy grobowiec cesarza Humayuna, Pałac Prezydencki i Bramę Indii.

Zaglądniemy również do kompleksu Qutub Minar – gdzie samotna kamienna wieża góruje nad ruinami meczetu zbudowanego ze szczątków pradawnych świątyń. Stoi tu również Żelazna Kolumna – tajemniczy słup, którego od półtora tysiąca lat żadna rdza się nie ima.

3          DELHI – MANDAWA
Po śniadaniu pojedziemy do oddalonej o około 250 kilometrów Mandawy, miasta słynącego z przepięknych, malowanych  rezydencji – haveli. Na miejsce dotrzemy po południu i po krótkim odpoczynku pójdziemy zwiedzać okolicę. Zobaczymy ciekawe obrazy wymalowane na murach haveli, związane zarówno z indyjską kultura jak i wyobrażeniami o świecie  zachodnim. Odwiedzimy również świątynię Śiwy.

4          MANDAWA – BIKANER
Dziś opuścimy Mandawę i wyruszymy w czterogodzinną podróż do Bikaneru – miasta wielbłądów i potężnego fortu Junagarh, który jest świadkiem historii już od XVI wieku. 

W 1975 roku  na obrzeżach Bikaneru powstał ośrodek rozrodu wielbłądów, skąd pochodzą najlepsze zwierzęta zatrudniane w indyjskiej armii. Bada się tu również wielbłądy pod kątem przydatności w codziennym życiu rajasthańskich wieśniaków.

5          BIKANER – JAISALMER
Dziś czeka nas prawie siedmiogodzinny przejazd do Jaisalmeru. Po drodze, dla urozmaicenia podróży, zatrzymamy się na chwilę w Gajner, żeby zobaczyć tamtejszy pałac, dawny „domek myśliwski” maharadżów. Do Jaisalmeru przyjedziemy późnym popołudniem i będziemy mieć trochę czasu na wypoczynek, smaczną kolację i indywidualne spacery po okolicy.

6          JAISALMER
Dzisiejszy dzień w całości poświęcimy na zwiedzanie Jaisalmeru, miasta, w którym czas się zatrzymał i gdzie wąskie uliczki, wypełnione barwnym tłumem przywodzą na myśl scenografię filmu fantasy. Odwiedzimy Fort, świątynie, zabytkowe haveli, pałac, bastiony i wiekowe mury tego niezwykłego grodu, a gdy słońce zacznie zniżać swój lot nad pustynią, wybierzemy się podziwiać jego zachód z wysokości wielbłądzich grzbietów.

7          JAISALMER – JODHPUR
I znów w drogę, tym razem do Jodhpuru, miasta wielkiego fortu i błękitnych domów. Zwiedzanie twierdzy Mehrangarh, odkrywanie kryjących się za jej murami sekretów i podziwianie panoramy miasta zajmie nam sporą część popołudnia, ale czasu wystarczy jeszcze na Jaswant Thada, miejsce pamięci dawnych maharadżów i pałac Umaid Bhawan, obecnie elegancki hotel.

8          JODHPUR – Ranakpur - UDAIPUR
Dziś wyruszymy w stronę Udaipuru (około sześć godzin jazdy), a po drodze zatrzymamy się w Ranakpurze, przy kompleksie przepięknych XV-wiecznych świątyń dżainijskich.

A późnym popołudniem, po dotarciu do Udaipuru, popływamy łodzią po spokojnym jeziorze Pichola, podziwiając rozpostarte na jego brzegach malownicze budowle i pałace na wyspach.

9          UDAIPUR
Cały dzisiejszy dzień przeznaczymy na zwiedzanie. Największy kompleks pałacowy w Radżasthanie z pałacami Moti i Chini, przepiękny ogród Saheliyon ki Bari, XVII-wieczna świątynia Jagdisha i muzeum sztuki ludowej to główne punkty naszego dzisiejszego programu.

10          UDAIPUR – PUSHKAR
Dziś jedziemy do Pushkaru (około 6 godzin), jednego z najważniejszych hinduistycznych centrów pielgrzymkowych. Tu, w pobliżu zmywającego wszelkie grzechy świętego jeziora, wznosi się jedyna świątynia poświęcona bogu Brahmie, tajemniczemu stwórcy hinduistycznego świata. Wieczorem weźmiemy udział w uroczystej pudży i ceremonii ofiarowanie światła – aarti.

11       PUSHKAR - JAIPUR
Przenosimy się do stolicy Rajasthanu - Jaipuru (około 2,5 godziny jazdy).

12        JAIPUR

Mamy cały dziń na zwiedzanie najciekawszych miejsc, a wśród nich poprzedni ośrodek władzy, fort w pobliskim Amberze, zachwycający koronkową fasadą Pałac Wiatrów, Pałac Maharadży i Obserwatorium Astronomiczne zdumiewające precyzją instrumentów.

13        JAIPUR – Fatehpur Sikri - AGRA
Rano ruszamy w kierunku Agry (5 godzin jazdy). Po drodze zatrzymamy się w wymarłym mieście Fatehpur Sikri. Pod koniec XVI wieku cesarz Akbar kazał je wybudować i przenieść tu z Agry stolicę cesarstwa. Z powodu trudności w zaopatrzeniu w wodę, po kilkunastu latach miasto zostało opuszczone, i dziś wygląda jak pozostawiono je 300 lat temu.

14        AGRA - DELHI
Rano zapraszamy do Taj Mahal – „poematu w marmurze”, najpiękniejszego pomnika miłości jaki zbudowały ludzkie dłonie. Budowa tego grobowca dla swojej ukochanej żony Mumtaz Mahal, zajęła cesarskiemu małżonkowi 22 lata. Pracowało przy niej 20 000 robotników, rzemieślników i artystów, biały marmur sprowadzano z odległości ponad 300 km na grzbietach 1000 słoni – a działo się to w połowie XVII wieku. Taj Mahal jest niewątpliwie jednym z cudów świata.
Następnie proponujemy zwiedzanie potężnego Czerwonego Fortu, z którego przez wiele lat mogolscy cesarze władali swoim imperium. Akbar wybudował z czerwonego piaskowca solidną warownię otoczoną wysokim murem i fosą, a  jego następcy dobudowywali wewnątrz kolejne pałace – im spokojniejsze były czasy, tym rezydencje stawały się bardziej wyrafinowane i bogatsze.

W drodze do Delhi warto jeszcze zatrzymać się przy grobowcu Itmad ud Daulah, w którym pochowano cesarskiego teścia.

15        DELHI
Rano transfer na lotnisko i wylot z Indii.

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - DELHI
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi
- śniadania
- transfery i przejazdy klimatyzowanym pojazdem
- zwiedzanie zgodnie z programem
- obsługa miejscowych anglojęzycznych przewodników
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
- wydatki natury osobistej
- napiwki dla miejscowej obsługi
- wiza do Indii
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 

 

 

 

WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.