Pałac Prezydenta w Delhi
Taj Mahal - grobowiec cesarzowej Mumtaz w Agrze.
W Agrze
Ghaty w Varanasi
Widok na Rybi Ogon w Pokharze
Stupa Boudhnath w Kathmandu

INDIE, NEPAL

Bogowie i ludzie

13 dni | Kod: ISP-03

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - KATHMANDU
 


Delhi - Jaipur - Agra - Varanasi - Kathmandu - Chitwan - Nagarkot - Kathmandu

Zapraszamy na wyprawę do dwóch niezwykłych krajów – Indii i Nepalu. Zobaczymy wiele wspaniałych pomników kultury, przyjrzymy się lokalnym zwyczajom, spróbujemy miejscowej kuchni i zrobimy ciekawe zakupy.
W Delhi zwiedzimy główne zabytki, w Agrze odwiedzimy słynny grobowiec Taj Mahal, jedną z turystycznych wizytówek Indii. w świętym mieście hinduizmu Varanasi znajdziemy się nad świętą rzeką – Ganges, w miejscu oczyszczających ablucji i ceremonii kremacyjnych.

W parku Chitwan pojeździmy po dżungli na słoniu, w Nagarkocie spędzimy czas w otoczeniu gór, w Kathmandu zetkniemy się z bogatą kulturą przenikających się wzajemnie wielkich religii - hinduizmu i buddyzmu. Przywieziemy do domu setki zdjęć i niezatarte wrażenia.


1     DELHI
Przylot do Indii i transfer do hotelu.

2     DELHI
Po odpoczynku po podróży ruszamy w miasto zwiedzić najciekawsze miejsca w Delhi. W starej części miasta zobaczymy meczet Jama Masjid i przejedziemy się rowerowymi rikszami po wąskich uliczkach Old Delhi. Zwiedzimy grobowiec cesarza Humayuna, wstąpimy do gurdwary, domu modlitwy brodatych Sikhów. Przejedziemy obok Pałacu Prezydenta i Bramy Indii pochodzących z czasów kolonialnych. Jeśli czas pozwoli, wybierzemy się do ociekającej złotem współczesnej świątyni Akshardham.

3     DELHI – JAIPUR
Rano wykwaterowanie z hotelu i jedziemy do Jaipuru - stolicy Rajasthanu. Zanim opuścimy Delhi wstąpimy jeszcze do kompeksu Qutub Minar, gdzie znajduje się najwyższa kamienna wieża w kraju (ponad 70 metrów) i pozostałości pierwszego meczetu w Indiach.

4     JAIPUR
Wczesnie rano jedziemy do pobliskiego Fortu Amber, gdzie na główny dziedziniec wjeżdża sie na grzbiecie słonia. Po powrocie Jaipuru kierujemy się do centrum miasta, które od koloru murów nazywane jest Różowym Miastem. Zwiedzimy Pałac Maharadży, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar i zobaczymy wizytówkę Jaipuru - koronkową fasadę Pałacu Wiatrów.

5     JAIPUR - AGRA
Dziś jedziemy do Agry. Zaraz za granicami Jaipuru zaglądniemy do GaltaJi - świątyni małp, a później zatrzymamy się w Fatehpur Sikri. wymarłym mieście zbudowanym 300 lat temu przez mogolskiego cesarza Akbara.
Późne popołudnie w Agrze do własnej dyspozycji. Można wybrać się do manufaktury marmurowych preciozów wytwarzanych techniką pietra dura, która będziemy mogli podziwiać jutro podczas zwiedzania.

6     AGRA. Wyjazd do Varanasi.
Zapraszamy na spotkanie z najsłynniejszym mauzoleum świata - Taj Mahal i potężnym Czerwonym Fortem. Zobaczymy również jedną z najładniejszych perełek architektury mogolskiej - grobowiec Itmad-ud-Daulah.
Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Varanasi.

7      VARANASI
Rano przyjazd do Varanasi i transfer do hotelu. Dzień na poznanie najstarszego, najświętszego miasta Indii. Spacer po zaułkach starego miasta i po ghatach - stopniach ciągnących się wzdłuż Gangesu, gdzie każdego ranka wierni dokonują rytualnych kąpieli i gdzie odbywają się kremacje zwłok. Odwiedzimy też tekstylną manufakturę - Varanasi słynie z doskonałej jakości delikatnych jedwabi, brokatów i kaszmiru. Odwiedzimy Sarnath - miejsce gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Wieczorem weźmiemy udział w hinduistycznej ofierze religijnej – pudży.

8     VARANASI - KATHMANDU   
Wcześnie rano obowiązkowy rejs po świętej rzece Ganges. Po powrocie do hotelu śniadanie, pakujemy bagaże i jedziemy na lotnisko, z którego lecimy do stolicy Nepalu - Kathmandu.
Na miejscu transfer do hotelu w dzielnicy Thamel i czas wolny.

9      KATHMANDU
Całodzienne zwiedzanie stolicy Nepalu i sąsiednich miast leżących w Kotlinie Kathmandu: centrum starego miasta Durbar Square otoczony świątyniami o pagodowych dachach, górująca nad doliną świątynia Swayambhunath – symbol miasta, wycieczka do Patanu – królewskiego miasta w Dolinie Kathmandu, gdzie wśród wielu zabytków znajduje się Złota Świątynia, zwiedzanie Bodhnath – tybetańskiej osady skupionej wokół największej stupy w Nepalu.

ATRAKCJA DODATKOWA
[+] Wycieczka fakultatywna: lot nad Himalajami – 210 USD od osoby.

10      KATHMANDU– PARK NARODOWY CHITWAN
Wcześnie rano jedziemy do Parku Narodowego Chitwan.
Po tygodniu wśród zabytków i miejskiego gwaru mamy chwilę wytchnienia na łonie przyrody. Dziś po południu czeka nas safari na słoniu w poszukiwaniu nosorożców licznie zamieszkujących tutejszą dżunglę.

11     PARK NARODOWY CHITWAN - NAGARKOT
Rano proponujemy spacer po lesie i wycieczkę do centrum rozrodu słoni.
Po lunchu ruszamy w góry do miejscowości Nagarkot.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Spływ drewnianymi canoe po rzece Rapti, podczas którego mamy okazję napotkać wiele gatunków ptaków oraz krokodyle.

12     NAGARKOT - Bhaktapur - KATHMANDU
Kto wstanie przed świtem, zostanie nagrodzony możliwością podziwiania wschodu słońca nad Himalajami. Przy ładnej pogodzie z Nagarkotu widać nawet Mt. Everest.
Po nacieszeniu się rozległą górską panoramą i oczywiście po śniadaniu ruszamy do Bhaktapuru, średniowiecznej nepalskiej stolicy, najlepiej zachowanego królewskiego miasta w Kotlinie Kathmandu. Można do Bhaktapuru zjechać samochodem lub zejść pieszo trekkingowym szlakiem.
Późnym popołudniem wracamy do Kathmandu. Będzie jeszcze chwila na buszowanie po sklepach i pożegnalną imprezę w jednym z tutejszych barów.

13     KATHMANDU
Transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.

 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - KATHMANDU
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi
- śniadania
- przejazdy wynajętym pojazdem
- przejazd nocnym pociągiem na trasie Agra - Varanasi
- przelot lokalny Varanasi - Kathmandu
- zwiedzanie zgodnie z programem
- obsługa miejscowych przewodników w zwiedzanych obiektach
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- wiza do Indii i Nepalu
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 

 

 

 

WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.