Święte krowy nad rzeką Bagmati przy Paśupatinath
Durbar Square w Patanie
Szczyt Machapucchare widziany z jeziora Phewa
Nosorożec w Parku Narodowym Chitwan
Bhaktapur
Panaorama Himalajów z Nagarkotu

NEPAL

Pagody, dżungla i góry

10 dni | Kod: NP-04

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - KATHMANDU
zakończenie imprezy - KATHMANDU
 


Kathmandu - Pokhara – Sarangkot – rafting – Chitwan – Nagarkot – mini trek – Bhaktapur - Kathmandu

Zapraszamy na krótki wypad do skrytego w cieniu Himalajów Nepalu. Do miejsca gdzie hinduizm i buddyzm przenikają się wzajemnie, tworząc unikalną mozaikę wierzeń.
Zobaczymy niebotyczne szczyty Himalajów, powędrujemy na grzbiecie słonia w leśnych ostępach, będziemy podziwiać wyrafinowaną architekturę miast Kotliny Kathmandu i raczyć podniebienia pysznymi daniami miejscowej kuchni.
Przejdziemy się na krótki trekking by doświadczyć bezpośredniego kontaktu z majestatem gór.
Nie zabraknie też czasu na buszowanie po sklepach, które kuszą bogactwem pamiątek.


1       KATHMANDU
Przylot  do Kathmandu, transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Koło południa zapraszamy na zwiedzanie Kathmandu: Durbar Square   - przepiękna, tętniąca życiem starówka z pałacem królewskim Hanumandhoka, domem żywej bogini Kumari i hinduskimi świątyniami o pagodowych dachach. Zobaczymy też kompleks świątynny Swayambhunath górujący nad kotliną symbol miasta.
Zamieszkamy w tętniącej życiem, wielokulturowej dzielnicy Thamel, pełnej sklepików z pamiątkami, kafejek i restauracji. Dziś i jutro wieczorem będzie czas na zanurzenie się w jej wyjątkowej atmosferze.

2      KATHMANDU
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Kotliny Kathmandu. Dzisiaj wybieramy się zobaczyć Boudhnath – największą buddyjską stupę w Nepalu otoczoną urokliwymi, barwnymi budynkami pełnymi kafejek i sklepów z pamiątkami, Paśupatinath – niesamowity kompleks hinduistycznych świątyń położonych nad rzeką Bagmati, gdzie odbywają się również kremacje zwłok. Pojedziemy też do Patanu, królewskiego miasta w Dolinie Kathmandu, gdzie wśród wielu zabytków znajduje się wyjątkowa, buddyjska Złota Świątynia.

3      KATHMANDU – POKHARA
Rano przejazd z Katmandu do Pokhary (210 km, ok. 6 - 7 godz.). Pokhara to miejscowość w centralnym Nepalu, malowniczo położona na brzegu jeziora Phewa, u podnóży ogromnego  masywu Annapurny.   Wypoczynek i czas wolny na spacer po Pokharze.

4      POKHARA
Wcześnie rano wyjazd na punkt widokowy Sarangkot, z którego można podziwiać zapalnie się szczytów masywu Annapurny, czyli wschód słońca nad Himalajami. Do hotelu  w Pokharze możemy wrócić samochodem lub spacerkiem po trekkingowej ścieżce.
Po południu zwiedzanie najciekawszych miejsc w Pokharze, wioski uchodźców tybetańskich, wodospadów Davis i Muzeum Himalaizmu. Czeka nas też przejażdżka łódką po jeziorze Phewa, w wodach którego, przy ładnej pogodzie, odbijają się ośnieżone szczyty Himalajów.

5      POKHARA – PARK NARODOWY CHITWAN
Po śniadaniu przejazd z Pokhary do Parku Narodowego Chitwan (150 km, ok. 5 - 6 godz.).  Park Narodowy Chitwan jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO - na powierzchni 1tys. km2 zamieszkują w nim  takie gatunki zwierząt jak m. in. nosorożce azjatyckie,  tygrysy bengalskie, krokodyle, lamparty, małpy. Pod wieczór wybierzemy się na spacer do lokalnej wioski społeczności Tharu.

OPCJA DODATKOWA
Część drogi możemy przebyć na pontonach spływając rzeką Trisuli. ( 3 godziny, 70 USD od osoby)

6       PARK NARODOWY CHITWAN
Dzień przeznaczony na aktywności w parku: spływ łodziami po rzece Rapti, podczas którego być może wypatrzymy wylegujące się na brzegu krokodyle, spacer po dżungli z przewodnikiem, wizyta w ośrodku rozrodu słoni oraz safari na grzbiecie słonia przez leśną gęstwinę w poszukiwaniu nosorożców.

7      PARK NARODOWY CHITWAN – NAGARKOT
Po śniadaniu wyruszamy do Nagarkot w Kotlinie Kathmandu, skąd przy dobrej pogodzie można podziwiać wschodnie pasmo Himalajów, z najwyższym szczytem Mt. Everest.

8      NAGARKOT – BHAKTAPUR
Wcześnie rano będziemy mieli okazję zobaczyć wschód słońca nad Everestem.
Po śniadaniu proponujemy krótki trekking w dół do Changu Narayan. Po około 3 godzinach łatwej wędrówki w dół znajdziemy się przy jednej z najstarszych świątyń w Nepalu. Stamtąd samochód zabierze nas do Bhaktapuru.

9     BHAKTAPUR
Mamy wspaniałą okazję pobyć cały dzień w najładniejszym  miejscu w Kotlinie Kathmandu. Bhaktapur to trzecie co do wielkości newarskie miasto z wyjątkową, drewniano - ceglaną starówką, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Zobaczymy między innymi Durbar Square ze wspaniała Złotą Bramą prowadząca do pałacu królewskiego, niesamowitą, pięciokondygnacyjną świątynię Nyatapola, plac garncarzy.  Będziemy mieli czas by zagubić się w wąskich uliczkach Bhaktapuru, gdzie życie toczy się prawie tak samo jak kilkaset lat temu.

10     BHAKTAPUR – KATHMANDU
Kończymy naszą przygodę z Nepalem. Transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.
 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - KATHMANDU
zakończenie imprezy - KATHMANDU
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi
- śniadania
- przejazdy wynajętym klimatyzowanym pojazdem
- zwiedzanie zgodnie z programem
- obsługa miejscowych anglojęzycznych przewodników
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
- wiza do Nepalu
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.