Plac garncarzy w Bhaktapurze.
Stupa Swayambhunath w Kathmandu.
Ośnieżone szczyty odbijające się w jeziorze Phewa w Pokharze.
Sadhu koło świątyni Pashupatinath w Kathmndu.
Safari na słoniach w Parku Narodowym Chitwan.

NEPAL

Królewskie miasta

8 dni | Kod: NP-02

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - KATHMANDU
zakończenie imprezy - KATHMANDU
 


Kathmandu - Pokhara - Park Narodowy Chitwan - Kathmandu
 

Nepal to tajemniczy niewielki kraj położony wśród himalajskich szczytów. Obok czcicieli Wisznu i Śiwy spotkamy tu wielu buddystów, przede wszystkim Tybetańczyków, którzy licznie przybywają z okupowanej przez Chiny ojczyzny. Wśród zamieszkujących go ludów najbardziej znani są Szerpowie, którzy dzielnie wspinają się na najwyższe szczyty świata.
Podczas wyprawy doświadczymy najciekawszych aspektów jakie Nepal ma do zaoferowania turystom. Spacerując po wąskich uliczkach królewskich miast Kotliny Kathmandu cofniemy się niemal do czasów średniowiecznych. Zobaczymy wspaniałe hinduistyczne świątynie o pagodowych dachach, buddyjskie stupy i domy mieszkalne z maleńkimi wewnętrznymi dziedzińcami mieszczącymi kapliczki opiekuńczych bóstw. W Parku Narodowym Chitwan spłyniemy rzeką Rapti w wydrążonym w pniu drzewa canoe, a podczas safari w dżungli z grzbietu słonia dojrzymy nosorożca, a może nawet tygrysa. Będzie też czas na chwile relaksu w malowniczo położonej dolinie Pokhary. Niezapomniany przeżyciem pozostanie dla nas widok pierwszych promieni słońca padających o świcie na ośnieżone szczyty Himalajów.


1       KATHAMNDU
Przylot  do Kathmandu. Transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Koło południa zapraszamy na zwiedzanie Kathmandu: Durbar Square   - przepiękna, tętniąca życiem starówka z pałacem królewskim Hanumandhoka, najstarszym drewnianym domem Kashtmandap, pałacem żywej bogini Kumari i hinduskimi świątyniami o pagodowych dachach. Zobaczymy też kompleks świątynny Swayambhunath, górujący nad kotliną symbol miasta. Następnie zwiedzanie Patanu, drugiego królewskiego miasta w Kotlinie Kathmandu.
posiłki: śniadanie, obiadokolacja

2      KATHMANDU – POKHARA
Rano przejazd z Katmandu do Pokhary (210 km, ok. 6 - 7 godz.) Pokhara to miasto w centralnym Nepalu, malowniczo położone na brzegu jeziora Phewa, u podnóży ogromnego  masywu Annapurny.   Wypoczynek i czas wolny na spacer po Pokharze.
posiłki: śniadanie, obiadokolacja

3      POKHARA
Wcześnie rano wyjazd na punkt widokowy Sarangkot, z którego można podziwiać zapalnie się szczytów masywu Annapurny, czyli wschód słońca nad Himalajami. Do hotelu  w Pokharze wrócimy spacerkiem po trekkingowej ścieżce.
Po południu zwiedzanie najciekawszych miejsc w Pokharze, między innymi wioski uchodźców tybetańskich i Muzeum Himalaizmu.
posiłki: śniadanie, obiadokolacja

4     POKHARA – PARK NARODOWY CHITWAN
Po śniadaniu przejazd z Pokhary do Parku Narodowego Chitwan (150 km, ok. 5 - 6 godz.). Park Narodowy Chitwan jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO - na powierzchni 1tys. km2 zamieszkują w nim  takie gatunki zwierząt jak m. in.: nosorożce azjatyckie,  tygrysy bengalskie, krokodyle, lamparty, małpy. Pod wieczór wybierzemy się na spacer do lokalnej wioski społeczności Tharu. Po kolacji będziemy mogli obejrzeć pokaz tradycyjnych tańców Tharu.
posiłki: śniadanie, obiadokolacja

5       PARK NARODOWY CHITWAN
Dzień przeznaczony na aktywności w parku: spływ łodziami po rzece Rapti, podczas którego być może wypatrzymy wylegujące się na brzegu krokodyle, spacer po dżungli z przewodnikiem, wizyta w ośrodku rozrodu słoni oraz safari na grzbiecie słonia przez leśną gęstwinę w poszukiwaniu nosorożców.
posiłki: śniadanie, obiadokolacja

6      PARK NARODOWY CHITWAN – KATHMANDU
Po śniadaniu wracamy do Kathmandu. Popołudnie do własnej dyspozycji. Warto wybrać się na spacer po po tętniącej życiem, wielokulturowej dzielnicy Thamel, pełnej sklepików z pamiątkami, kafejek i restauracji.
posiłki: śniadanie, obiadokolacja

7      KATHMANDU
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Kotliny Kathmandu. Dzisiaj wybieramy się zobaczyć Boudhnath - największą buddyjską stupę w Nepalu otoczoną urokliwymi, barwnymi budynkami pełnymi kafejek i sklepów z pamiątkami, Paśupatinath – niesamowity kompleks hinduistycznych świątyń położonych nad rzeką Bagmati, gdzie odbywają się również kremacje zwłok. Po południu jedziemy do Bhaktapuru, trzeciego co do wielkości, newarskiego miasta z wyjątkową, drewniano - ceglaną starówką, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Zobaczymy między innymi Durbar Square ze wspaniała Złotą Bramą prowadząca do pałacu królewskiego, niesamowitą, pięciokondygnacyjną świątynię Nyatapola, plac garncarzy.  Będziemy mieli chwilę wolnego czasu by zagubić się w wąskich uliczkach Bhaktapuru, gdzie życie toczy się prawie tak samo jak kilkaset lat temu.
posiłki: śniadanie, obiadokolacja

8       KATHMANDU
Transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.
 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.


 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - KATHMANDU
zakończenie imprezy - KATHMANDU
 

 

ZAWARTE W CENIE 
- noclegi
- posiłki: śniadania w hotelach, 3 posiłki w Chitwan
- przejazdy wynajętym pojazdem z kierowcą
- zwiedzanie zgodnie z programem
- obsługa miejscowych anglojęzycznych przewodników
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
- wiza do Nepalu
- atrakcje fakultatywne (np. lot nad Himalajami)
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 

 

 

 

WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.