Shiva Nataraja
Matri Mandir w Auroville
Darasuram
Thanjavur
Ręcznie robione kafle w Chettinad
Kumbakonam

INDIE

W krainie tańczącego Śiwy

14 dni | Kod: IN-31

 

cena uzależniona od ilości osób,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - CHENNAI
zakończenie imprezy - TRIVANDRUM
 


Chennai - Kanchipuram – Chennai – Mahabalipuram -  Auroville - Pondicherry - Pichavaram – Chidambaram - Darasuram – Thanjavur – Chettinad – Madurai – Thekkady - Varkala Beach – Trivandrum

Podróż z Chennai do Trivandrum to istny kalejdoskop wrażeń, ogromna różnorodność bodźców dla wszystkich zmysłów i okazja, żeby zanurzyć się w egzotycznym świecie indyjskiego Południa, które ugości nas pikantną kuchnią, charakterystycznymi „wieżami” świątyń i uśmiechami na ciemnobrązowych twarzach mieszkańców. 

Wspaniałe zabytki zabłysną wśród palm i morskiej bryzy, ukazując niezgłębione tajemnice dawnych mistrzów dłuta, budowniczych magicznych rydwanów i rzeźbiarzy bogów. Zostaniemy wprowadzeni w świat hinduistycznych rytuałów, starożytnych potężnych bóstw i nieśmiertelnych legend. 

Pałace, świątynie i bazary wypełnią czas opowieściami o dawnym i obecnym, a tancerze zachwycą wirtuozerią ruchu i gestu. 

 

1 CHENNAI
Lądowanie w Chennai i transfer do hotelu. Wyjazd do Kanchipuram. Powrót do Chennai na nocleg. Możliwy program artystyczny wieczorem.

KANCHIPURAM to jedno z siedmiu świętych miast w Indiach, pierwsza stolica księstwa Pallawów, nazywane jest “złotym miastem tysiąca świątyń”. Dawna stolica to obecnie zapuszczone miasteczko, a świadectwem jego dawnej świetności są jedynie piękne świątynie, które przetrwały do naszych czasów. Kanchipuram miało być miastem zbudowanym na planie przypominającym kształtem pawia. Z ponad stu pochodzących z VII w. świątyń, które można dziś oglądać, Kailaśanath Mandir uważana jest za najpiękniejszy przykład stylu Pallawa.  Miasto słynie również z ręcznie tkanych jedwabnych sari.

2 CHENNAI - MAHABALIPURAM
Rano zwiedzanie Tradycyjnego Instytutu Sztuki Kalakszetra, słynącego z wyjątkowego stylu Bharatanatyam, założonego przez Rukmini Devi Arundale w 1936 roku. Spacer po kompleksie i podglądanie porannej modlitwy i lekcji tańca. Przejazd do Mahabalipuram.

3 MAHABALIPURAM
Zwiedzanie Świątyni Nadbrzeżnej o wschodzie słońca, świątyń pięciu rydwnów i slynnego reliefu zejścia Gangesu. Podglądanie rzeźbiarzy – kamieniarzy, czas wolny w tym klimatycznym miasteczku, z możliwością odwiedzenia wioski rybaków.

4 MAHABALIPURAM - AUROVILLE - PONDICHERRY - CHIDAMBARAM
Przejazd do Chidambaram z postojami w Auroville, Pondicherry i Pichavaram.
W PONDICHERRY, dawnej francuskiej kolonii warto odwiedzić aśram założony przez słynnego mędrca, poetę i działacza na rzecz niepodległości Indii – Śri Aurobindo.

5 CHIDAMBARAM
W Chidambaram w Święto Śiwaratri rozpoczyna się pięciodniowy festiwal pełen muzyki i tańca. Możliwość uczestniczenia w obchodach i całym szaleństwie, który im towarzyszy.
Małe miasteczko Chidambaram jest ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym dla indyjskich śiwaitów. W X wieku wzniesiono tu świątynię poświęconą Śiwie w kosmicznym tańcu zniszczenia - Sabhanayaka Nataraja. Świątynia posiada 4 wysokie na prawie 50 metrów, strzeliste bramy (gopury) skierowane w 4 strony świata. Dwie z nich są pokryte 108 rzeźbami ukazującymi 108 klasycznych pozycji boskiego tancerza. W środku znajdziemy również imponującą salę z tysiącem kolumn. W głównym sanktuarium znajduje się oryginał najsłynniejszej rzeźby Indii – Śiwa Nataraja.

6 CHIDAMBARAM - DARASURAM – THANJAVUR
Przejazd do Thanjavuru ze zwiedzaniem po drodze Darasuram.

7 THANJAVUR - CHETTINAD – MADURAI
Przejazd do Madurai z postojem w Chettinad.

W Chettinad czeka nas chwila oddechu od wspaniałych, monumentalnych świątyń, z których słynie Tamilnadu. Chettinad to nazwa całego regionu skupiającego kilkadziesiąt wiosek, w których kilkaset lat temu osiedlili się bogaci kupcy. W wiekach wielkiej prosperity powstały wspaniałe rezydencje, a kiedy dobra passa się skończyła, kupcy wyjechali zarabiać za granicę, a ich domy opustoszały. Przeciętna rodzinna rezydencja ma około 100 pokoi, więc nic dziwnego, że w części z nich powstały klimatyczne hotele. Warto pospacerować po opustoszałych miejscowościach wśród pięknych, zabytkowych domów, a także odwiedzić wyjątkową manufakturę produkującą unikalne kafelki.

8 MADURAI – THEKKADY
Zwiedzanie świątyni w Madurai i przejazd do Parku Narodowego Thekkady.

9 THEKKADY
Spacer po plantacji przypraw, czas wolny w przyjemnym miasteczku na zakup przypraw i nie tylko. Możliwość zwiedzania Parku Narodowego.
W okolicy znajdziemy wiele plantacji roślin przyprawowych, gdzie wśród oszałamiającej zieleni ogrodów  można zobaczyć skąd się bierze pieprz, kardamon i inne przyprawy, z których słynie indyjska kuchnia.

10 THEKKADY – VARKALA
Zjazd z Ghatów – gór do Varkali, relaks nad brzegiem morza.

Varkala to klimatyczne miasteczko nadmorskie nad Morzem Arabskim. Piaszczysta plaża leży u stop stromego klifu w kolorze rudo - czerwonym, szczególnie pięknego o zachodzie słońca. Jest tu mnóstwo wspaniałych restauracji i knajpek z wyśmienitymi owocami morza i rybami. Warto skorzystać z szerokiej oferty masaży ajurwedyjskich. Nie chce się stąd wyjeżdżać!

11 VARKALA
Plażowanie, totalny luz, joga, ajurweda, taniec albo obżarstwo, do wyboru do koloru.  Wieczorem wyjście na spektakl Kathakali.

12 VARKALA
Wycieczka na Backwaters – keralskie rozlewiska, rejs łódkami, powrót do Varkali.

13 VARKALA
Plażowanie, totalny luz, joga, ajurweda, taniec albo obżarstwo, do wyboru do koloru.

14 VARKALA – TRIVANDRUM. Zakończenie imprezy.
Żegnamy się z Morzem Arabskim, z Varkali jedziemy do stolicy Kerali Trivandrum i po zwiedzeniu miasta wyruszamy na lotnisko.

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

cena uzależniona od ilości osób,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - CHENNAI
zakończenie imprezy - TRIVANDRUM
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi
- śniadania
- przejazdy wynajętym pojazdem z kierowcą
- obsługa lokalnych przewodników w odwiedzanych miejscach
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty za atrakcje i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- wiza do Indii
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.