Ruch uliczny w Dhace potrafi przyprawić o zawrót głowy
Zwiedzanie Dhaki - zabudowania uniwersytetu
Przystań w Dhace
Targ wodny w okolicach Barisal
W wiosce w Bangladeszu
Pola uprawne niedaleko Barisal

BANGLADESZ

Egzotyczna agroturystyka

8 dni | Kod: BD-03

 

orientacyjna cena od osoby bez przelotu

minimum 2 osoby: 3 900 PLN
minimum 4 osoby: 2 400 PLN


 


Dhaka - Barisal - Banna - Shanuher - Barisal - Dhaka
 

Turystyka z zakwaterowaniem “homestay” staje się coraz popularniejsza i nie chodzi tu, bynajmniej, o kwestie ekonomiczne. Zamieszkanie na kwaterze, u zwykłej lokalnej rodziny, to możliwość lepszego poznania kraju, jego kultury i codziennego życia mieszkańców. Im bardziej egzotyczny kraj, tym głębsze i bardziej niezwykłe doświadczenie. Proponujemy wycieczkę do jednego z najbiedniejszych, ale i najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Zwiedzimy oczywiście ruchliwą, tłoczną i hałaśliwą stolicę, ale zaraz potem popłyniemy w rejs ku zielonym wioskom zagubionym wśród lasów, pól i mokradeł. Na chwilę staniemy się mieszkańcami tych wiosek, zasiadając wspólnie z rodziną gospodarzy do posiłków, wspólnie pracując w gospodarstwie, odwiedzając wiejską szkołę, mając na wyciągnięcie ręki dziewiczą przyrodę i święty spokój. Zwiedzimy egzotyczne miejscowe targi i bazary, zobaczymy rybaków przy pracy, będziemy kłaść się spać z kurami i wstawać z pierwszym pianiem kogutów. Poznamy kawałek świata, o istnieniu którego nawet nie śniło się mieszkańcom wielkich europejskich miast.

Bangladesz nie należy do najbardziej popularnych kierunków turystycznych. Przegrywa z sąsiednimi Indiami, choć ma bardzo wiele do zaoferowania. Egzotyka Bangladeszu polega, między innymi, na tym, że wciąż istnieją tu miejsca dziewicze, gdzie zatrzymał się czas, a ludzie żyją bez zmywarek, kombajnów i telewizorów. Są miejsca, gdzie nie sięga sieć energetyczna, gdzie noce rozświetlają tylko gwiazdy, płomienie palenisk i świetliki, a powietrze pachnie świeżością. Ludzie są przyjaźni i życzliwi, a prostota ich życia może stanowić świetną przeciwwagę dla zachodniego konsumpcjonizmu i wiecznej pogoni za sukcesem.


1             DHAKA
Z lotniska pojedziemy do hotelu. Jeśli czas pozwoli, to po krótkim odpoczynku może zdążymy jeszcze dziś zobaczyć kilka ważniejszych miejsc w stolicy, między innymi gmach Parlamentu, Uniwersytet i okolice wraz z okazałym Curzon Hall i National Monument – nowoczesny pomnik bohaterów walk o niepodległość.

2             DHAKA. Rejs statkiem do Barisal.
Po śniadaniu zwiedzimy Muzeum Narodowe, Fort Lalbagh, świątynię Dhakeshwari i Meczet Narodowy, a po przerwie na lunch odwiedzimy Hindu Street i Różowy Pałac. O piątej po południu wsiądziemy na pokład The Rocket, dawnego parowca, zasilanego obecnie silnikiem diesla, i rozpoczniemy całonocny rejs do Barisal, wygodnie rozlokowani w kabinach I klasy.

3             BARISAL - BANNA
Do Barisal dopłyniemy wczesnym rankiem, obserwując po drodze budzące się na brzegu życie codzienne. Po zejściu na ląd pojedziemy na śniadanie do restauracji, a następnie odwiedzimy targ rybny i kościół Oxford Mission. Potem wyruszymy do Banna, odwiedzając po drodze największe w tej części kraju malownicze jezioro Durga Sagar i meczet Guthiya.

W Banna zapoznamy się z rodziną naszych gospodarzy i, po rozpakowaniu, zjemy z nimi nasz pierwszy wspólny posiłek. Po południu złożymy wizytę w miejscowej szkole i zwiedzimy okolice „naszej” wsi.

4             BANNA  - SHANUHER
Dziś po śniadaniu wypłyniemy drewnianą łodzią żeby zobaczyć targ warzywny, rybny, bazar i rybaków przy pracy. Po południu jedziemy do wioski Shanuher, gdzie spędzimy resztę dnia w towarzystwie naszych kolejnych gospodarzy.

5             SHANUHER
Wstajemy z pianiem kogutów i jemy bengalskie śniadanie. Dziś odwiedzimy szkołę a potem, wraz z gospodarzami, będziemy zajmować się codziennymi pracami rolniczymi i rybackimi, a przynajmniej postaramy się nie przeszkadzać. Po lunchu możemy nadal „pomagać w polu” albo po prostu poobserwować, jak rosną ryż, juta i warzywa. Prawdziwy relaks z dala od cywilizacji. O zachodzie słońca zasiądziemy do obfitej rodzinnej kolacji racząc się miejscowymi przysmakami. 

6             SHANUHER - BARISAL.  Rejs do Dhaki.
Kolejny poranek powitamy z kogutami i aż do wczesnego lunchu będziemy mogli uczestniczyć w życiu codziennym rodziny naszych gospodarzy. Potem wracamy do Barisal, skąd popłyniemy z powrotem do Dhaki, więc kolejną noc spędzimy na pokładzie moto-parowca.

7             DHAKA
Dziś, po zameldowaniu się w hotelu, mamy cały dzień na samodzielne łażenie po mieście, zwiedzanie, zakupy, fotografowanie i co tylko przyjdzie nam do głowy (na przykład wizyta w miejscowym zoo).

8             DHAKA
Po śniadaniu w hotelowej restauracji pojedziemy na lotnisko i pożegnamy gościnny Bangladesz.
 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

orientacyjna cena od osoby bez przelotu

minimum 2 osoby: 3 900 PLN
minimum 4 osoby: 2 400 PLN


 


rozpoczęcie imprezy - DHAKA
zakończenie imprezy - DHAKA


ZAWARTE W CENIE
- 3 noclegi w pokojach dwuosobowych u gospodarzy, 2 noclegi w Dhace  w hotelach o standardzie 3*, 2 noclegi na statku w kabinie 1 klasy z klimatyzacją
- posiłki: śniadania, lunche, kolacje
- transfery i przejazdy klimatyzowanym pojazdem
- rejs Dhaka - Barisal - Dhaka
- atrakcje wymienione w programie
- opłaty wstępu do obiektów wskazanych w programie
- obsługa miejscowych przewodników anglojęzycznych
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- wydatki natury osobistej
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wiza do Bangladeszu
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   formalności wizowe »

   o przelotach »

   o napiwkach »

   warunki płatności »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ i nakręć się na wyjazd

Dhaka, stolica barwnego chaosu

 

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.