Sunderbany
Sunderbany
Sunderbany
Sunderbany
Statek pływający po Sunderbanach.

BANGLADESZ

Magiczne Sundarbany

6 dni | Kod: BD-01


orientacyjna cena od osoby bez przelotu

minimum 2 osoby: 5 210 PLN
minimum 4 osoby: 4 150 PLN

dopłata do jedynki: 920 PLN


Dhaka – Jessore – Sundarbany – Jessore – Dhaka

Sundarbany to dosłownie „Piękne Lasy” i naprawdę – nic dodać, nic ująć. Jest to bez wątpienia jeden z naturalnych cudów świata, wpisany zresztą na listę UNESCO. Te dziwaczne lasy namorzynowe, którym nie przeszkadza zasolenie okolicznych wód, rozciągają się na jakieś 10 000 kilometrów kwadratowych, a większość tego przecudnie wilgotnego i zielonego obszaru znajduje się na terenie Bangladeszu.
Jest to teren dziki, bez turystycznej infrastruktury i w większości niedostępny drogą lądową. Podróż po Sundarbanach odbywa się statkami, na których się również nocuje. Wycieczki w głąb lasu odbywają się zawsze pod czujnym okiem uzbrojonych strażników.
Sundarbany to ostoja ostatnich tygrysów bengalskich, a także dom wielu innych gatunków ssaków, ptaków, gadów, ryb, płazów i owadów, słowem: tętniący życiem naturalny zwierzyniec umieszczony pośród wiecznej zieleni drzew sundari, gewa i keora, wielu gatunków palm, pnączy i wysokich traw. Rzeki, kanały, jeziora, zatoczki i rozlewiska wyznaczają topografię magicznego świata, w którym znajdziemy zarówno urocze plaże, jak i rojące się od krokodyli mokradła. W koronach drzew buszują ptaki i wygrzewają się węże, owady brzęczą w gorącym i mokrym powietrzu, słońce przedziera się przez gęstwinę i rozpryskuje na powierzchni wód. Takie widoki naprawdę zapierają dech w piersiach i takich właśnie spodziewać się należy po naszej wycieczce-rejsie po krainie Sundarbanów.
Oprócz przepięknej dzikiej przyrody będziemy mieli okazję poznać także tłumną i pełną niespodzianek stolicę kraju - Dhakę, gdzie odwiedzimy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne. Jednak ta wycieczka do Bangladeszu to przede wszystkim leśno-wodniacka przygoda, z noclegami na pokładzie statku i wyprawami w głąb plątaniny rzek i kanałów.
 


1         DHAKA
Z lotniska pojedziemy do hotelu. Jeśli czas pozwoli, to dziś jeszcze odwiedzimy niektóre z atrakcji turystycznych Dhaki, na przykład Ahsan Manjil (Różowy Pałac), XVII- wieczny Fort Lalbagh, Dhakeshwari Mandir, Curzon Hall, Shahid Minar i Meczet Narodowy. To, czego nie zdążymy zobaczyć dzisiaj, na przykład piękny i nowoczesny budynek Parlamentu, poczeka na nasz powrót z Sundarbanów.

2         DHAKA – Jessore – KOTKA
Z Dhaki polecimy do Jessore, stamtąd do Khulna, a następnie pojedziemy do Mongla, gdzie zaokrętujemy się na statek. Wyruszymy w kierunku Sundarbanów, największego namorzynowego lasu na świecie, krainy tygrysów, krokodyli, węży, drapieżnych kotów i wielu innych zwierząt. Po drodze zatrzymamy się przy leśnym posterunku Dhangmari, żeby uzyskać stosowne pozwolenie na dalszą eksploracje mangrowej dżungli. Potem popłyniemy dalej, rzekami, odnogami i kanałami, zagłębimy się w Sundarbany i późnym wieczorem dotrzemy do Kotka, gdzie zakotwiczymy i przenocujemy.

3         SUNDARBANY
O poranku, jeszcze przed śniadaniem, popłyniemy łodzią przez bezkresne rozlewiska, wąskie przesmyki i gęste zarośla. Trzeba mieć w pogotowiu kamery i aparaty fotograficzne, bo naszym oczom ukaże się całe rozświergotane piękno Sundarbanów – prawie 250 różnych gatunków ptaków, między innymi zimorodki, bociany, orły, czaple, muchołówki, perkołyski, tkacze i żołny.
Po śniadaniu będziemy mogli poświęcić się wybranym aktywnościom, na przykład podziwiać zwierzęta z wieży obserwacyjnej, wybrać się na spacer na tygrysią plażę, połazić po lesie, albo popływać w zatoce.
Nocleg na statku.

4         SUNDARBANY
Większość dnia spędzimy podziwiając piękno lasu, przybrzeżnych wysp, rozlewisk i przyrody ożywionej. Pokręcimy się po okolicy Kotka, Kachikhali i Egg Island, podglądając przyrodę i rybaków przy pracy. Program dnia będzie modyfikowany z uwzględnieniem pływów i planowanego na dzień następny wylotu z Jessore do Dhaki. Noc spędzimy na statku.

5         SUNDARBANY - Jessore - DHAKA
Z samego rana wypłyniemy do Mongla, stamtąd pojedziemy do Jessore i polecimy do Dhaki. Nocujemy w hotelu w Dhace, a przed sobą mamy jeszcze wieczór w stolicy i kolejny dzień bangladeskiej przygody.

6         DHAKA
Dziś zostało nam jeszcze trochę czasu, żeby zrobić solidne zakupy, korzystając z miejscowych centrów handlowych, egzotycznych bazarów i sklepów oferujących wyroby rzemieślnicze, między innymi Arong, Sopura, Westik i wiele innych, w których znajdziemy sławne bangladeskie jedwabie, wyroby z mosiądzu i wszelkie, mniej lub bardziej artystyczne, pamiątki z krainy Sundarbanów. A potem – lotnisko i pożegnanie z Bangladeszem.W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.


 


orientacyjna cena od osoby bez przelotu

minimum 2 osoby: 5 210 PLN
minimum 4 osoby: 4 150 PLN

dopłata do jedynki: 920 PLN


rozpoczęcie imprezy - DHAKA
zakończenie imprezy - DHAKA


ZAWARTE W CENIE
- 2 noclegi w hotelu 3*, 3 noclegi na łodzi mieszkalnej w kabinach dwuosobowych
- śniadania i kolacje, w Sundarbanach również lunche
- przeloty lokalne na trasie Dhaka - Jessore - Dhaka
- przejazdy klimatyzowanym pojazdem
- transport łodzią w Sundarbanach
- eskorta uzbrojonego strażnika
- zezwolenie i opłata wstępu na teren strzeżony Sundarbanów
- zwiedzanie Dhaki wraz z opłatami wstępu do zwiedzanych obiektów
- obsługa miejscowych przewodników anglojęzycznych
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- wiza do Bangladeszu
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   formalności wizowe »

   o przelotach »

   o napiwkach »

   warunki płatności »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ i nakręć się na wyjazd

  DHAKA - stolica barwnego chaosu

 

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.