Mniszka w żeńskim klasztorze w Bhutanie
Dzong w Punakha
Typowy bhutański symbol związany z legendą szalonego mnicha.
Buddyjskie młynki modlitewne w Thimpu
Buddyjskie flagi modlitewne spotyka się w Bhutanie na każdym kroku.
Mnisi na dziedzińcu dzongu w Bhutanie.

BHUTAN

7 dni w Bhutanie

7 dni | Kod: BT-02

 

orientacyjna cena od osoby bez przelotu

Minimum 2 osoby: 1 970 USD

Minimum 4 osoby: 1 790 USD

 


Paro - Thimpu - Punakha - Gangtey - Paro

Bhutan to miejsce, gdzie czas zastygł na chwilę, jakby w zachwycie nad pięknem przyrody, a potem ruszył z wolna, nieśpiesznie jak leniwa rzeka. Wielowiekowa izolacja sprawiła, że zarówno przyroda, jak i kultura zachowały dawny charakter, nie uległy erozji czasu i cywilizacji. Bhutan to masywne, potężne twierdze, imponujące i barwne klasztory, tajemnicze świątynie i wszechobecny buddyzm. Pięciobarwne flagi modlitewne, młynki, czorteny i czerwone szaty mnichów to nieodłączne elementy tutejszego krajobrazu, oczywiste, jak same Himalaje.

Podczas wyprawy zobaczymy wiele wspaniałych budowli sakralnych i świeckich, odwiedzimy muzea przechowujące narodową spuściznę kulturową, poznamy życie codzienne zwykłych Bhutańczyków, odwiedzając wioski i farmy, przyglądając się chłopskim zagrodom, próbując sił w łucznictwie, wędrując malowniczymi ścieżkami wiodącymi ku majestatycznym klasztorom. Wtopimy się w naturalny krajobraz dzięki mini trekkingom i spacerom, które pozwolą nam podziwiać zarówno to, co stworzyła natura, jak i dzieła ludzkich rąk. Każda chwila spędzona w Bhutanie jest wyjątkowa, bo wyjątkowa jest atmosfera, która wypełnia każdą kroplę tutejszego powietrza: przyjaźni i uśmiechnięci mieszkańcy, kudłate jaki, przejrzyste powietrze i nieustannie dziejąca się magia, to właśnie Bhutan, kraina ludzi szczęśliwych.

 

1      PARO - THIMPU
Po wylądowaniu na lotnisku w Paro (2280 m) spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i przejazd do stolicy kraju Thimpu. (wysokość 2320 m)
Po drodze zwiedzanie świątyni Tamchhog Lhakhang, 
Po przyjeździe do Thimpu zakwaterowanie w hotelu, a po południu wizyta w Muzeum Tkanin, w Narodowym Instytucie Tradycyjnej Medycyny oraz w instytucie Zorig Chusum, gdzie pielęgnuje się 13 różnych rodzajów sztuki i rzemiosła.

2       THIMPU
Rano mini trekking do klasztoru Cheri ( 2,5 godziny), gdzie w 1620 roku osiedli przełożeni buddyjskich mnichów.
Następnie zapraszamy na bazar rękodzieła, gdzie można podziwiać lokalne wyroby z wełny, papieru, gliny, drewna. Ceny w Bhutanie są wygórowane, ale warto chociaż pooglądać piękne ludowe rękodzieło.
Z punktu widokowego Kuenselcholing, nad którym góruje największy w kraju posąg Buddy, można ogarnąć wzrokiem panoramę całej doliny Thimpu.
Kolejnym punktem zwiedzania jest Memorial Chorten zbudowany w 1974 roku ku czci króla Jigme Dorji Wangchucka, ojca współczesnego Bhutanu.
Po południu zwiedzimy fortecę Tashichho Dzong zbudowaną w połowie XVII wieku, gdzie dziś mieszczą się najważniejsze urzędy świeckie i religijne kraju.
Na koniec możemy pojechać do mini ZOO, gdzie głównymi mieszkańcami są takiny. Takin to narodowe zwierzęta Bhutanu, bardzo rzadki przedstawiciel kóz żyjących na dużych wysokościach, które żywią się trawą i bambusem.

3       THIMPU – PUNAKHA
Rano wyruszamy w kierunku miejscowości Punakha (1350 m), dawnej stolicy kraju  (3 godziny jazdy). Po drodze przekroczymy malowniczą przełęcz Dochula (3140m), na której postawiono 108 czortenów, i z której roztacza się piękna panorama na ośnieżone szczyty Himalajów.
Po dotarciu do Punakha zapraszamy do Punakha Dzong, jednej z najokazalszych fortec w kraju, usytuowanej u zbiegu dwóch rzek - rzeki męskiej (Pho Chu) i rzeki żeńskiej (Mo Chu).
Po południu ruszamy na krótki trek (30 minut w jedną stronę wśród pól uprawnych) do Chimi Lhakhang, klasztoru  szalonego mnicha Drukpa Kuenleya. Chimi Lhakhang jest nazywana świątynią płodności, nic więc dziwnego, że okoliczne domy maja wyrzeźbione i namalowane na ścianach fallusy. Ich głównym zadaniem jest odpędzanie złych duchów.

4       PUNAKHA - GANGTEY
Rano jedziemy do Gangtey (2800m). Po godzinie jazdy wysiadamy z samochodu żeby wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicy jednym z najkrótszych, a zarazem najbardziej malowniczych szlaków. Będziemy podążać ścieżką ocienioną przez górskie sosny, zawitamy do starego klasztoru Gangtey, do spokojnej wioski Phobjikha usytuowanej w ukrytej wśród gór dolinie, gdzie zimują żurawie chroniące się przed surowym klimatem niedalekiego Tybetu.

5       GANGTEY - PARO
Wcześnie rano wyruszamy do Paro (2280m),
Po drodze będziemy przejeżdżać przez dolinę Haa Dzongkhag (2713m). Znajdziemy tu dziki, suchy krajobraz, gdzie zaledwie 2% ziemi nadaje się pod uprawy. Ludzie żyją tu skromnie, a „cywilizacja” wkracza powoli. Hodowane w zagrodach zwierzęta to głównie jaki, więc będzie okazja przyjrzeć się im z bliska.
W drodze do Paro przekroczymy jeszcze przełęcz Chele La (3750m) – najwyższa przejezdna przełęcz w Bhutanie oraz możemy wspiąć się na przełęcz Kung Karpo La (4100m).

6       PARO
Rano wyprawa do najsłynniejszego miejsca w Bhutanie, wiszącego klasztoru Taktsang (Tygrysie Gniazdo) znajdującego się 800 metrów nad doliną. Komu zabraknie pary na cała trasę, może zakończyć wspinaczkę w połowie drogi przy herbaciarni. Można też odbyć połowę drogi na grzbiecie konia (maksymalny udźwig 90 kg).
Następnie wizyta na miejscowej farmie, gdzie można zobaczyć jak na co dzień żyją Bhutańczycy.
Jesli czas pozwoli, możemy jeszcze odwiedzić Muzeum Narodowe znajdujące się w wieży strażniczej – Ta Dzong.

7      PARO
Transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

orientacyjna cena od osoby bez przelotu

Minimum 2 osoby: 1 970 USD

Minimum 4 osoby: 1 790 USD

 


rozpoczęcie imprezy - PARO
zakończenie imprezy - PARO


ZAWARTE W CENIE
- noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 3*
- śniadania, lunche i kolacje
- przejazdy wynajętym środkiem transportu
- atrakcje i zwiedzanie zgodnie z programem
- opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
- obsługa miejscowego przewodnika anglojęzycznego
- Sustainable Development Fee (obowiązkowa opłata rzadowa w Bhutanie)
- wiza do Bhutanu
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne


NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- wydatki natury osobistej
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.