Kokosy z Kerali.
Keralczyk
Codziennie świeże ryby.
Rytualne obrzędy.
Wioskowe tańce na keralskiej prowincji.

INDIE

Malowniczy Malabar

14 dni | Kod: IN-07

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - KOCHI
zakończenie imprezy - CALICUT
 


Kochi – Alappuzha– Wyspy Karimbavalavu – Cheruthuruthy – Tirur - Nilambur – Wayanad –Kannur - Calicut

mwyprawa dla koneserówm

Malabar to region w południowych Indiach, którego próżno szukać na mapie. Obszar stanowiący niegdyś księstwo pod panowaniem brytyjskim, po uzyskaniu przez Indie niepodległości został podzielony i obecnie jest częścią stanu Kerala. Malabar nie ma określonych granic administracyjnych, jego zasięg geograficzny jest również trudny do ustalenia. Malabar to idea, stan umysłu, cisza, brak pośpiechu, życie na uboczu. Malabar to Wybrzeże Malabarskie i lasy deszczowe. Ekolodzy używają terminu Malabar właśnie do określenia tropikalnych obszarów leśnych południowych Indii.

Podczas gdy Kerala uznawana jest za miejsce, które turysta koniecznie powinien odwiedzić, sam Malabar wciąż jeszcze nie został odkryty. A oferuje on turystom wręcz nadmiar możliwości – rejsy rzeczne, szlaki legend, plantacje i posiadłości herbaciane, szlaki przyprawowe, rzemiosło i sztuka ludowa, cenne zabytki historyczne, plaże, lasy, rozlewiska i laguny, warsztaty garncarskie, występy folklorystyczne i proste, wiejskie jedzenie.

Malabar to miejsce, gdzie egzotyka i codzienność łączą się w jedną spójna całość. Dla turysty znużonego standardowymi pakietami wycieczkowymi, podróż po Malabarze to propozycja przygody bez zgiełku i pośpiechu, wyprawa, która wymaga od podróżnego jedynie otwartego umysłu i szeroko otwartych oczu.


1      KOCHI – Wyspa KARIMBAVALAVU
Po wylądowaniu w KOCHI przejazd 2,5 godziny na jedną z zacisznych wysp leżących na rozlewiskach. Znajdziemy tam sześć domków, z których rozpościerają się przepiękne widoki na Backwaters. Wyspa uważana jest za wspaniałe miejsce do odpoczynku i relaksu, również ze względu na liczne i różnorodne ptactwo zamieszkujące okolicę. Będziemy więc jeździć na rowerach, pływać kajakami i spacerować. Odwiedzimy również lokalną wioskę. (śniadanie, lunch, kolacja)

2      Wyspa KARIMBAVALAVU - ALAPPUZHA
Po śniadaniu czas na relaks, a koło południa jedziemy do Alappuzha, gdzie wsiadamy do łodzi mieszkalnej i wyruszamy w całodzienny rejs. Szlak wodny wiedzie przez tzw. Backwaters regionu Kuttanand – czyli plątaninę kanałów, jezior i lagun rozciągającą się wzdłuż wybrzeża. Rozlewiska są jednocześnie ryżowym zagłębiem regionu. Będziemy płynąć wzdłuż bezkresnych pól, mijać rozpostarte na brzegach lub zarzucone w wodę rybackie sieci, gaje kokosowe, wioski. Wieczorem nasza łódź zakotwiczy w malowniczej okolicy, gdzie będziemy oglądać zachód słońca, a następnego dnia – wschód. Lunch i kolację zjemy na pokładzie. Noc spędzimy na łodzi. (śniadanie, lunch, kolacja)

3       ALAPPUZHA - KOCHI
Po wschodzie słońca – krótki poranny rejs i śniadanie na pokładzie łodzi. Następnie jedziemy do Kochi i kwaterujemy się w jednym z niewielkich tradycyjnych hoteli w Fort Cochin. Po południu zwiedzimy ważne obiekty historyczne, między innymi pałac Holenderski, synagogę, dzielnicę żydowską. Noc w Forcie Cochin. (śniadanie)

4      KOCHI – CHERUTHURUTHY nad rzeką Nila
Rankiem wyjeżdżamy nad rzekę Nila (4 godz.)
Po drodze zatrzymamy się w Chennamangalam zamieszkałym przez społeczność tkaczy którzy zajmują się produkcją keralskich dhoti, ręczników i lungi, niezbędnych w każdym miejscowym domostwie. Zobaczymy proces produkcyjny i podglądniemy styl życia rzemieślników.

Po południu wizyta w Muziris, zwiedzanie synagogi, kościoła i meczetu, a na koniec odwiedzimy ważną hinduistyczną świątynię Kodungallur.
Wieczorem, po zakwaterowaniu w hotelu zasiądziemy z artystami ludowymi na podwórku jednego z gospodarstw. Przed naszymi oczami rozegra się spektakl wystawiany przez młodych lokalnych artystów. Podziwianie form tanecznych, muzyki, a szczególnie charakterystycznej dla regionu muzyki perkusyjnej, pozwoli nam zaznajomić się z dziedzictwem kulturowym Malabaru i lepiej zrozumieć lokalną tradycję. (śniadanie)

5       CHERUTHURUTHY  - TIRUR
Po śniadaniu odwiedzimy Kerala Kalamandalam, szkołę klasycznego tańca i muzyki. Spędzimy czas w towarzystwie mistrzów i ich uczniów, będziemy mogli spróbować swych sił w tradycyjnych formach wyrazu artystycznego.

Po południu czas na wizytę w wiosce, gdzie spotkamy różnych rzemieślników – tkaczy, garncarzy, kowali. Będzie okazja by zamówić jakś gliniany drobiazg.
Następnie jedziemy na tradycyjną farmę (45 min.) Stara rodowa siedziba liczy sobie 400 lat i prezentuje ciągłość stylu życia. Spędzimy czas jako goście rodziny, która dysponuje przeznaczonymi do tego celu trzema pokojami gościnnymi. Ten piękny tradycyjny dom, otoczony organicznym gospodarstwem jest częścią inicjatywy Odpowiedzialnej Turystyki, dzięki której na zwiedzanym obszarze zachodzą zmiany na lepsze. (śniadanie, kolacja)
Uwaga: tylko wegetariański posiłki i zakaz konsumpcji alkoholu w domu.

6      TIRUR
Przed południem uczestniczymy w codziennych zajęciach w przydomowym ogrodzie.

Po lunchu zapraszamy na rejs po okolicznych wodach przybrzeżnych wśród nieskończonej zieleni palmowych gajów, w miejscach gdzie nie zapuszczają się większe grupy turystów. Zobaczymy jak na wysepkach toczy się codzienne życie mieszkańców. Zatrzymamy się w centrum obróbki kokosów, wypijemy gorącą herbatę w miejscowej herbaciarni. (śniadanie, lunch, kolacja)
Uwaga: tylko wegetariański posiłki i zakaz konsumpcji alkoholu w domu.

7       TIRUR – NILAMBUR
Po śniadaniu na farmie wyruszymy do Nilambur. Po drodze zatrzymamy się w Angadipuram, żeby spędzić trochę czasu z rodziną muzyków. Szlak muzyczny to podróż ukazująca kulturę perkusyjną obszaru rzeki Nila. Wysłuchamy wykładu i demonstracji brzmienia, obejrzymy występ grupy muzycznej. Kolejnym etapem wycieczki będzie Maranat Mana, tradycyjna posiadłość licząca kilkaset lat, ukazująca w jak niezwykły sposób wiekowa tradycja karelskiej rodziny bramińskiej zachowuje równowagę pomiędzy tradycyjnym stylem życia a nowoczesnością. Zachowywane z pietyzmem tradycje rodzinne gwarantują ciągłość i trwanie szerzej rozumianej tradycji i kultury. Na terenie farmy znajduje się również unikalny święty gaj. (śniadanie, lunch, kolacja)
Uwaga: tylko wegetariański posiłki i zakaz konsumpcji alkoholu w domu.

8       NILAMBUR
Spędzimy dzień we wsi. Dodatkowe zajęcia, bez dopłat, obejmują wizytę na farmie oraz spacer do tradycyjnych ghatów kąpielowych. (śniadanie, lunch, kolacja)

9       NILAMBUR – WAYANAD
Wyjeżdżamy do Wayanadu (3 godz.) – ojczyzny przypraw, gdzie na własne oczy będziemy mogli zobaczyć jak uprawia się kardamon, cynamon, pieprz, imbir, czy wanilię. Idea „wycieczek przyprawowych”, oprócz dostarczania turystom wrażeń i walorów poznawczych, ma na celu stworzenie dodatkowego źródła dochodu dla drobnych rolników i plantatorów. Podróżując wśród wzgórz Wayanadu, poznamy styl życia lokalnej ludności i tajniki uprawy przypraw, które na co dzień goszczą na naszych stołach, i bez których trudno byłoby się nam obyć. (śniadanie, kolacja)

10       WAYANAD
Po śniadaniu wyruszymy na safari do rezerwatu Muthanga. Trasa safari wiedzie długim na 24 kilometry leśnym szlakiem, na którym możemy spotkać słonie, niedźwiedzie, dzikie gaury (bawoły), sambary i inne jeleniowate, a nawet lamparty.
Dzisiejszy lunch będzie wyjątkowym doświadczeniem – wszystkie dania przyrządzone z bambusa.
Po południu zapraszamy do „bambusowego centrum” Uravu, gdzie poznamy tajniki obróbki tej bardzo pożytecznej rośliny. (śniadanie, lunch, kolacja)

11       WAYANAD – KANNUR
Po trzech godzinach jazdy dotrzemy do Kannur i najpiękniejszych plaż regionu malabarskiego. Piaszczyste plaże, z dala od tłumów, zapewnią nam pełny relaks, z możliwością wybrania się na wycieczkę łódką do miasta, czy do okolicznych wiosek, gdzie kwitnie sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne. Pobyt na plażach Malabaru to prawdziwa idylla. (śniadanie, lunch, kolacja)

12,13       KANNUR
Plażowanie i odpoczynek. Chętni będą mogli wybrać się do fortu St. Angelo, muzeum keralskiego malarza Yusufa Arakkala lub do latarni morskiej Cannanore w pobliżu dawnych brytyjskich kwater wojskowych. Inną możliwą atrakcją podczas pobytu w Kannur może być wyprawa do jednej z pobliskich świątyń na mistyczny spektakl theyyam, charakterystyczny dla tego obszaru Indii rytuał religijny hinduizmu. (śniadanie, lunch, kolacja)

14       KANNUR - CALICUT
Rano transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.
 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.


 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - KOCHI
zakończenie imprezy - CALICUT
 


ZAWARTE W CENIE
- zakwaterowanie w hotelach i na kwaterach prywatnych, 1 nocleg na łodzi mieszkalnej
- posiłki jak wyszczególniono  w programie
- przejazdy klimatyzowanym pojazdem
- opłaty wstepu do miejsc objętych programem
- obsługa miejscowych przewodników
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- wiza do Indii
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

Jakie znaczenie dla lokalnej społeczności i środowiska będzie miała nasza wyprawa?

- Dzień spędzony z muzykami jest formą promocji ich sztuki; zapozna nas, a przez nas resztę świata, z charakterystycznym stylem muzycznym tego regionu. Ponadto wizyty gości stanowią źródło dochodu miejscowych artystów, co jest nie bez znaczenia, biorąc pod uwagę, że na zarobki mogą oni liczyć jedynie sezonowo – w czasie celebrowanych w Kerali festiwali i świąt.

- Złożenie wizyty społecznościom tkaczy i garncarzy jest wyrażeniem szacunku i uznania dla wysiłków podejmowanych przez organizacje pozarządowe w kierunku socjalizacji lokalnych artystów-rzemieślników, wzbogaci naszą wiedzę o projekcie oraz kulturze rzemiosła tkackiego i ceramicznego; ponadto, odwiedzając te społeczności wspieramy je finansowo i wspomagamy rozwój tradycyjnego rzemiosła. Warsztaty tkackie, w których weźmiemy udział, będą dla nas źródłem wiedzy i satysfakcji, dla gospodarzy – dodatkowym źródłem dochodu.

- Wycieczki „przyprawowe”, zostały zapoczątkowane w celu wsparcia drobnych plantatorów w Wayanad i okolicy, poprzez umożliwienie zdobycia dodatkowych źródeł dochodów (zakwaterowanie w lokalnych domostwach, stołowanie się u rolników itp.). Wycieczki przybliżają nam problemy plantatorów przypraw, ich zmagania z kryzysem w rolnictwie wywołanym gwałtownym spadkiem cen i globalizacją.

- Ludzie prowadzący trekkingi i przewodnicy wywodzą się ze społeczności lokalnych, są to osoby żyjące w sąsiedztwie dziewiczych terenów. My wspieramy ich budżet, a sami mamy najlepszą możliwą opiekę.
 

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.