Horse safari
Horse safari
talabgaon castle
Ranthambore
Horse safari

INDIE

Konne safari w Rajasthanie

12 dni | Kod: IN-35

 

cena uzależniona od ilości osob

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - DELHI
 


Delhi – Agra – Talabgaon – Bapoi – Harsota – Ranthambore – Jaipur – Delhi

Ta wyprawa to wyjątkowa propozycja skierowana do wyjątkowych podróżników: tych którzy kochają konie i jazdę konną, są ciekawi świata, a jednocześnie lubią wygodę i komfort. Uczestników czeka baśniowy Rajasthan oglądany z końskiego grzbietu, a na dodatek zwiedzanie najważniejszych zabytków Złotego Trójkąta: Delhi, Agry i Jaipuru.

Wspaniałe marwarskie wierzchowce poniosą nas przez rzadko uczęszczane trakty i piaszczyste ścieżki. Zanurzymy się w zieleń lasu i poharcujemy po pustynnych piaszczystych wydmach. Odwiedzimy barwne i gościnne wioski, zasmakujemy rajasthańskiej kuchni, w parku narodowym Ranthambore może uda nam się „upolować” tygrysa, a wyjątkowe noclegi pozwolą zasmakować iście królewskiej atmosfery. Słowa klucze dla naszej wyprawy to: luksus, relaks, piękno i przygoda. Wszystkiego tego możecie doświadczyć, a wspomnienia pozostaną z Wami na długie lata. 

 

1          DELHI
Przylot i transfer do hotelu w samym sercu New Delhi.

W zależności od godziny przylotu resztę dnia można przeznaczyć na wypoczynek po podróży, lub wybrać się na zwiedzanie miasta.

Warto zobaczyć kompleks Qutub Minar – pozostałości po najstarszym meczecie w Indiach i wieża Zwycięstwa z XII wieku, a także pospacerować po centrum miasta.

A wieczorem: krótki briefing z pilotem i obiad w dobrej restauracji. 

2          DELHI – AGRA
Po śniadaniu zwiedzamy Jama Masjid, a potem ruszamy rikszami w wąskie uliczki Starego Delhi. Odwiedzimy Chawri Bazaar, świątynię sikhijską i targ przyprawowy Khari Baoli. Pojeździmy po zaułkach i uliczkach Chandni Chowk, chłonąc obrazy toczącego się życia.  Zaraz potem jedziemy do Agry, gdzie zwiedzimy Czerwony Fort i zrelaksujemy się przy pysznym obiedzie w restauracji serwującej dania tradycyjnej kuchni mogolskiej.

3          AGRA – TALABGAON
Rano wycieczka do Taj Mahal, gdzie wysłuchamy opowieści o wielkiej miłości i niezwykłym grobowcu. Potem pojedziemy do Talabgaon (ok. 5 godzin jazdy), gdzie rozpocznie się nasze wielkie konne safari.

Wieczorem krótka przejażdżka - zapoznamy się z naszymi wierzchowcami, słynnymi końmi rasy marwarskiej, które niegdyś towarzyszyły książętom i królom zarówno w paradach, jak i na wyprawach wojennych, i które świetnie radzą sobie w terenie pustynnym. 

Na nocleg zatrzymamy się w Talabgaon Castle, gdzie czekają na nas iście cesarskie wygody i wspaniała kuchnia.

4          TALABGAON
Dzisiejsza 15-kilometrowa eskapada wokół Talabgaon pozwoli na dobre opanować wierzchowce, a przy okazji dostarczy niezapomnianych widoków natury, kultury i codziennego życia rajasthańskiej wsi. Zjemy pyszny, zdrowy lunch w Bagh Talabgaon, a wieczorem, przy równie pysznej kolacji, będziemy podziwiać tradycyjne tańce ludowe i pełną energii ludową muzykę.

5          TABALGAON – BAPOI
Kolejny dzień przygody. Czeka nas 40 kilometrów w siodłach, więc wskakujemy na konie zaraz po wystawnym śniadaniu. Wyruszamy ku Bapoi Fort, niewielkiemu zabytkowemu zamkowi. Gnamy przez piękną okolicę pełną fortów, pałaców, wiosek, zieleni, pustynnego piasku i machających nam na powitanie ludzi. Człowiek na koniu budzi w Rajasthanie szacunek i sympatię, więc możemy poczuć się jak maharadżowie wracający z łowów.

Lunch jemy z malowniczym miejscu Girdhari Narada i zaraz potem galopujemy dalej do naszego celu. Gdy zbliżamy się do fortu, już z oddali słyszymy rozbrzmiewającą na naszą cześć muzykę – tak Bapoi wita swoich gości.

W zabytkowych pokojach Fortu czeka na nas wygodny nocleg, ale przedtem – ognisko i wykwintna kolacja.

6          BAPOI
Dziś dalszy ciąg zwiedzania okolicy i podglądania życia z wysokości końskiego grzbietu. Przejedziemy około 35 kilometrów, zatrzymując się w wioskach, odwiedzając szkoły, pijąc herbatę z gospodarzami i podpatrując gospodynie zajmujące się gotowaniem. Będziemy świadkami ceremonii religijnych i lokalnych obyczajów, doświadczymy szczerej gościnności mieszkańców.

Lunch w malowniczym miejscu z widokiem na tamę, a potem powrót do naszych kwater w zabytkowej twierdzy.

7          BAPOI – HARSOTA
Nasza wyprawa nabiera tempa. Dziś konie poniosą nas 30 kilometrów przez barwny krajobraz Rajasthanu. Będziemy mijać historyczne miejsca, zabytki, piaszczyste diuny, pola uprawne i pełne życia wioski. Zatrzymamy się przy wiejskim domu, żeby urządzić sobie piknik, a potem spokojnym kłusem pojedziemy do sielskiej wioski Harsota, gdzie spędzimy noc. Tym razem nie będzie to hotel, fort ani pałac. Czekają na nas namioty. Luksusowe, ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami.

8          HARSOTA
Dziś znowu czeka nas 30-kilometrowa trasa prawdziwej jeździeckiej przygody. Okolice Harsoty to zróżnicowany i piękny krajobrazowo teren, a nasze konie doskonale cwałują i galopują, poddając się posłusznie poleceniom jeźdźców i obierając właściwy rytm i tempo nawet w najtrudniejszym terenie, także na piaskach pustyni. Dodatkową atrakcją będą popisy jeździeckie na piaszczystych diunach, chwile, które koniecznie trzeba uchwycić obiektywem.  Nocleg planujemy w namiotach, w Campie łączącym aurę przygody z królewskim luksusem.

9          HARSOTA – RANTHAMBORE
Szybko zjadamy śniadanie i wskakujemy na grzbiety wierzchowców. Jedziemy do oddalonej o 15 kilometrów wioski Pura, gdzie pożegnamy się z końmi i już samochodem pojedziemy do Parku Narodowego Ranthambore. Po przyjeździe zameldujemy się w hotelu i zjemy lunch. Wieczorem wyruszymy do leżącego na wzgórzu wzniesionego w X w. fortu Ranthambore, skąd rozciąga się wspaniały widok na tereny parku narodowego.

10        RANTHAMBORE – JAIPUR          
Szykujemy swoje kamery i aparaty, bo dziś nie lada gratka: dzikie życie w Parku Narodowym Rathambore. Kolorowe ptaki, małpy, jelenie, a nierzadko także tygrysy. Poza tym bujna zieleń, zagubione pośród niej jeziora, półpustynne przestrzenie, ruiny pałaców słowem – raj dla obiektywu. Po powrocie z przyrodniczej eskapady pojedziemy do Jaipuru, gdzie będziemy mieć sporo wolnego czasu na zakupy i penetrowanie bazarów. Noc spędzimy w uroczym butikowym hotelu.

11        JAIPUR
Były już konie, teraz czas dosiąść rowerów. Naszą przejażdżkę po Różowym Mieście, czyli tutejszej starówce, podczas której zobaczymy wiele świątyń i zabytkowych budowli,  zaczniemy jeszcze przed śniadaniem, które zjemy po drodze w modnym lokalu.

Po przejażdżce czeka na nas potężny Fort Amber, Obserwatorium Astronomiczne i Pałac Maharadży, a potem, jako że żegnamy dziś królewski Rajasthan, urządzimy mały mecz polo z graczami z lokalnego Polo Club House. Wieczorem wystawna pożegnalna kolacja. Czas na pogaduszki i porządkowanie wspomnień, które będziemy smakować latami.

12        JAIPUR – DELHI
Jemy śniadanie, pakujemy bagaże i wyruszamy w drogę powrotną do Delhi, gdzie kończy się nasza niezapomniana przygoda. Dla tych, którzy nie mają dogodnego połączenia, albo postanowili zostać dłużej zarezerwujemy hotel. Koniec wycieczki. Czas wyruszyć do domu lub w dalszą drogę.

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

cena uzależniona od ilości osob

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - DELHI
 


ZAWARTE W CENIE

- noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 4* i luksusowych namiotach
- śniadania
- lunche i kolacje podczas konnego safari (6 lunchy, 6 kolacji)
- przekąski, owoce, słodycze i soki w czasie konnego safari
- butelkowana woda mineralna podczas całej wycieczki
- korzystanie z doskonale wytrenowanych koni marwarskich
- transfery i przejazdy wynajętym pojazdem
- przewóz bagaży podczas konnego safari
- dwóch doświadczonych przewodników, przeszkolonych w organizowaniu konnych safari i udzielaniu pierwszej pomocy
- lokalni przewodnicy podczas zwiedzania zabytków
- godzinna lekcja polo, mecz polo i wystawny obiad w Polo Club House
- bilet wstępu do Taj Mahal
- przejazd rikszami po Starym Delhi
- wycieczka rowerowa w Jaipurze
- aktualnie obowiązujące w Indiach podatki
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne
 

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- wiza do Indii
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.