Dibrugarh
Bihu
Assam plantacja herbaty
Assam rejs
Assam
W wiosce na wyspie Majuli
W wiosce na wyspie Majuli
Guwahati w świątyni

INDIE

Herbaciane wakacje w Assamie

8 dni | Kod: IN-33

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DIBRUGARH
zakończenie imprezy - GUWAHATI
 


Dibrugarh – Margherita – Dibrugarh – Sivasagar – Jorhat – Majuli Island – Jorhat – Guwahati

Indyjski stan Assam zwykle kojarzy się z wyśmienitą herbatą i nasza wycieczka wyruszy właśnie tym tropem, choć nie będziemy się ograniczać wyłącznie do wizyt na plantacjach. Posmakujemy dzikiej przyrody Assamu zwiedzając leśny rezerwat Jokai, wyspę Majuli, pływając po wodach potężnej Brahmaputry, spacerując po łąkach i urządzając pikniki wśród niebywale pięknych okoliczności przyrody. Odwiedzimy muzea, pomniki, zabytki, klasztory i świątynie, które znajdą się na naszym szlaku, wpadniemy do etnicznych wiosek. Ale przede wszystkim zobaczymy, jak rośnie herbata, jak jest pielęgnowana, zbierana, przetwarzana i sprzedawana. Poznamy różne metody obróbki, różne rodzaje i różne właściwości assamskich herbat.  Zasmakujemy aromatycznego napoju u źródła, spróbujemy lokalnych potraw, spotkamy się z kulturą ludową  i nacieszymy się indyjskim słońcem. Wielka wyprawa w małej pigułce!

 

1          DIBRUGARH
Przed południem lądowanie na lotnisku w Dibrugarh. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do hotelu.

Po lunchu zapraszamy na spacer po herbacianej posiadłości Mancotta Tea Estate. Wieczorem będziemy oglądać występy grupy tanecznej wykonującej najpopularniejszy taniec ludowy Assamu –  bihu. Następnie zjemy tradycyjną assamską kolację.

2          DIBRUGARH
Po śniadaniu odwiedzimy dwie plantacje-wytwórnie herbaty: specjalizującą się w herbatach CTC Ethelwold Tea Estate i Mukul Tea Estate, gdzie organiczne liście herbaciane zwijane są ręcznie. Na polu herbacianym Ethelwold spróbujemy różnych typów herbaty, a doświadczony pracownik opowie nam, co pijemy i jak powstaje każdy rodzaj herbaty.

Później popłyniemy wiejską łodzią w rejs po Brahmaputrze, o ile planów nie pokrzyżuje nam pogoda. Odwiedzimy plażę na rzecznej wyspie i będziemy mogli do woli fotografować stada migrujących ptaków i delfiny gangesowe, które czasem można tu zobaczyć. Spacer po dzikiej łące ze Wschodnimi Himalajami w tle i piknik na wyspie dopełnią naszą wycieczkę. Chętni mogą wybrać się również na mini spływ kajakowy.

Wieczorem też nie będziemy się nudzić – pójdziemy na lokalny targ, a kolację zjemy w Mancotta Heritage Chang Bungalow gdzie spotkamy się z plantatorami i pracownikami okolicznych pól herbacianych.

3          DIBRUGARH
Wcześnie rano krótka wycieczka do leśnego rezerwatu Jokai, w którym gnieździ się całe mnóstwo barwnych i rzadkich ptaków. Później zjemy śniadanie i wyruszymy do Margherity, gdzie w wiosce ludu Singpo zobaczymy jak uprawia się i produkuje organiczną herbatę.  Po drodze zobaczymy rafinerię i zwiedzimy Muzeum Ropy Naftowej opowiadające historię wydobycia czarnego złota w Indiach oraz odwiedzimy Cmentarz Wojskowy z czasów II wojny światowej.

4          DIBRUGARH – JORHAT
Po śniadaniu odwiedzimy wytwórnię herbaty w Mancotta Tea Estate, tym razem zobaczymy, jak przetwarza się herbatę w sposób „ortodoksyjny”, uzyskując typową herbatę liściastą, różną od widzianej poprzednio mocno rozdrobnionej herbaty CTC. Będziemy mieli sposobność skosztować miejscowych wyrobów, a po degustacji pojedziemy do Jorhat, zatrzymując się po drodze w Sivsagar, gdzie można podziwiać świątynie i zabytki z czasów lokalnej dynastii Ahom.

W Jorhat zwiedzimy Dhekiakhowa Bornamghor – XVI-wieczny klasztor hinduistyczny założony przez Madhavdeva, filozofa, mistyka i reformatora religijnego. Noc spędzimy w Kaziranga Golf Resort, tam również zjemy kolację.

5          JORHAT. Wycieczka na wyspę MAJULI
Po śniadaniu jedziemy do Neematighat, żeby złapać prom na wyspę Majuli, największą na świecie zamieszkałą wyspę rzeczną. Zwiedzimy tam słynne wisznuickie klasztory (satry) i przyjrzymy się życiu mieszkańców. 

6          JORHAT – GUWAHATI
Wczesnym rankiem odwiedzimy grób Manirama Dewana, XIX wiecznego królewskiego ministra skarbu i pioniera uprawy herbaty. Potem zaglądniemy na stację badawczą Tocklai zajmującą się naukowymi aspektami uprawy i wytwarzania herbaty, a następnie zjemy lunch na plantacji Haroocharai Tea Estate.

Po lunchu jedziemy do Guwahati (około 6-7 godzin podróży), podziwiając mijane po drodze pejzaże herbacianego świata. 

7          GUWAHATI
Wolny i leniwy poranek, a dla chętnych wycieczka do wioski Sualkuchi, której mieszkańcy ręcznie tkają najpiękniejsze jedwabie lub do Hajo, miejsca gdzie spotykają się świątynie i wyznawcy trzech wielkich religii indyjskich: hinduizmu, islamu i buddyzmu. Późnym popołudniem wpadniemy na giełdę herbacianą – Guwahati Tea Auction Centre, żeby przyjrzeć się jak wygląda handel herbatą na wielką, światową skalę.

8          GUWAHATI – KONIEC WYCIECZKI
Transfer na lotnisko w Guwahati i zakończenie imprezy.
 

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DIBRUGARH
zakończenie imprezy - GUWAHATI
 


ZAWARTE W CENIE

- noclegi
- 3 posiłki dziennie od lunchu w dniu 1 po śniadanie w dniu 8
- przejazdy wynajętym pojazdem z kierowcą
- bilety na prom na wyspę Majuli
- transport na wyspie samochodem bez klimatyzacji
- zwiedzanie zgodnie z programem
- opłaty wstępu do miejsc wymienionych w programie
- obsługa miejscowego anglojęzycznego pilota na całej trasie imprezy
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne


NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- wiza do Indii
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.