Bramiński chłopiec przy skalnym reliefie w Mahabalipuram
świątynia matki w Auroville
Shiva linga w świątyni w Tamilnadu
Kompleks świątynny w Thanjavur
Hinduska piękność w świątyni w Thanjavur

INDIE

Indie pachnące jaśminem

12 dni | Kod: IN-13

 

cena uzależniona od ilości osób,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - CHENNAI
zakończenie imprezy - KOCHI
 

 

Chennai – Mamallapuram – Puducherry – Thanjavur – Tiruchirappalli – Madurai – Thekkady – Alappuzha – Mararikulam - Kochi

Indie Południowe to zieleń, nadmorskie skały, słoneczny żar i błękit nieba, które niejedno widziało i pod którym kryją się niebywałe skarby. Chennai (Madras), gdzie nowoczesność spotyka tradycję i sięgającą w otchłań wieków historię, ugości nas pikantną kuchnią, charakterystycznymi „wieżami” świątyń i uśmiechami na ciemnobrązowych twarzach mieszkańców.

Wspaniałe zabytki zabłysną wśród palm i morskiej bryzy, ukazując niezgłębione tajemnice dawnych mistrzów dłuta, budowniczych magicznych rydwanów i rzeźbiarzy bogów. Wielka świątynia Bogini wprowadzi nas w świat hinduistycznych rytuałów, starożytnych potężnych bóstw i nieśmiertelnych legend.

Forty, pałace, świątynie i bazary wypełnią czas opowieściami o dawnym i obecnym. Duch wielkiego guru zaprosi w gościnne progi swojego aśramu, a tancerze zachwycą wirtuozerią ruchu i gestu. Oprócz pięknej architektury rozmaitych epok i stylów, postkolonialnej nostalgii Puducherry (Pondicherry) i współczesnej gwarnej indyjskości, czeka na nas spotkanie z naturą. Z dziewiczą puszczą, gdzie drzemią tygrysy i posykują węże, a jezioro zaprasza do leniwej żeglugi pod długimi cieniami palm, z piaszczystymi plażami nad Morzem Arabskim, z zapachami korzennych przypraw sączącymi się z zielonych ogrodów plantacji. Podróż z Chennai do Kochi (Cochin) to istny kalejdoskop wrażeń, ogromna różnorodność bodźców dla wszystkich zmysłów i okazja, żeby zanurzyć się w egzotycznym świecie indyjskiego Południa.

 

1      CHENNAI
Po wylądowaniu na lotnisku w Chennai spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta, transfer do hotelu i zakwaterowanie w pokojach.

2      CHENNAI - MAMALLAPURAM
Po śniadaniu zwiedzanie Fortu św. Jerzego, pierwszego brytyjskiego fortu w Indiach (1644) nazywanego dawniej Białym Miastem. W forcie znajdują się, między innymi, kościół, muzeum i siedziba rządu stanowego. Zwiedzimy również pochodzącą z VII wieku i poświęconą Śiwie świątynię Kapaleshwarar.

Następnie jedziemy do Mamallapuram, gdzie czeka nas zwiedzanie kompleksu Pancha Ratha, pochodzącej z VIII wieku Shore Temple, wykutej w litej skale świątyni Kriszny (Kriszna Mandapam) oraz podziwianie niezwykłej płaskorzeźby łączącej dwie mitologiczne historie i znanej jako Zstąpienie Gangi na ziemię.

3      MAMALLAPURAM – PUDUCHERRY
Rano pojedziemy do Puducherry, jeszcze niedawno nazywanego z francuska Pondicherry. Miasto leży około 100 kilometrów od Mahabalipuram i przejazd zajmie nam jakieś dwie godziny, a podróż uprzyjemni oglądanie mijanych krajobrazów.

Puducherry zasłynęło głównie dzięki wielkiemu współczesnemu guru Śri Aurobindo, którego aśram i świątynia przyciągają turystów i pielgrzymów z całego świata. Odwiedzimy miejsca związane z mędrcem łączącym idee tradycyjnej jogi z osiągnięciami nauki: świątynię, aśram i Auroville utopijne idealne miasto.

Wolny wieczór można spędzić spacerując po barwnych miejscowych bazarach, obfitujących w towary wszelkiego asortymentu.

4      PUDUCHERRY – THANJAVUR
Wyjazd do Thanjavuru.
Po drodze zwiedzimy świątynię Thillai Natarajah w Chidambaram, gdzie przed wiekami Śiwa utarł nosa zadufanym w sobie miejscowym mędrcom – rishim, którzy chcieli narzucić swoją wolę Bogu za pomocą magicznych rytuałów. W Darasuram odwiedzimy przepiękną XII-wieczną drawidyjską świątynię Airavateshwarar.

5      THANJAVUR - MADURAI
Przed południem zwiedzimy wzniesioną w XI wieku, w charakterystycznym stylu drawidyjskim, śiwaicką świątynię Brihadeshwara i Muzeum Sztuki z kolekcją tradycyjnego malarstwa południowoindyjskiego.
Po południu ruszamy do Maduraju, a po drodze zwiedzimy w Tiruchirappalli zbudowany na skale Rock Fort i liczącą ponad tysiąc lat świątynię Ranganathaswami.

6      MADURAI
Dzisiejszy dzień spędzimy pod znakiem bogini Minakszi. Rano pojedziemy zobaczyć poświęcony jej ogromny kompleks świątynny zbudowany w typowym drawidyjskim stylu z ogromnymi bramami-gopurami pokrytymi tysiącami rzeźb bogów i postaci mitologicznych. Następnie zajrzymy do pałacu  Tirumalai Nayak.

Po południu czas na relaks, a wieczorem wracamy do Świątyni Minakszi, żeby razem z tłumami wiernych wziąć udział w świątynnej ceremonii usypiania bogów.

7      MADURAI – THEKKADY (Periyar)
Jedziemy w góry do Thekkady.
Po południu zapraszamy na rejs łodzią w Parku Narodowym Periyar, gdzie wciąż żyją tygrysy, kobry królewskie i wiele innych fascynujących przedstawicieli indyjskiej fauny.

8      THEKKADY - ALAPPUZHA
Rano ruszamy na plantację roślin przyprawowych, gdzie wśród oszałamiającej zieleni ogrodów będziemy mogli zobaczyć skąd się bierze pieprz, kardamon i inne przyprawy, z których słynie indyjska kuchnia.
Następnie jedziemy w stronę zachodniego wybrzeża. Jedną z największych atrakcji turystycznych Kerali jest rejs po Backwaters na pokładzie tradycyjnej drewnianej łodzi. Kanały łączące rozmaite akweny mierzą ponad 1900 kilometrów długości, jest więc gdzie popływać. W Alappuzha zaokrętujemy się łódź mieszkalną, którą popłyniemy po backwaters. Reszta dnia przeznaczona na relaks na łonie natury - bujna zieleń i gwarantowana pogoda zapewnią wspaniały odpoczynek.

9      ALAPPUZHA - MARARIKULAM
Po śniadaniu na łodzi schodzimy na ląd i jedziemy na plażę Mararikulam, gdzie przez dwa dni możemy oddać się błogiemu lenistwu.

10      MARARIKULAM
Plażowanie, czas do własnej dyspozycji.

11      MARARIKULAM - KOCHI
Po śniadaniu przejazd do Kochi, największego miasta i najważniejszego portu w Kerali.
Główne atrakcje Kochi warte zobaczenia to rozstawione na wybrzeżu malownicze chińskie sieci, Pałac Holenderski (Mattancherry Palace), który naprawdę zbudowali w XVI wieku Portugalczycy, XVI-wieczna synagoga, pierwsza w krajach Wspólnoty Brytyjskiej, Bazylika Santa Cruz i najstarszy kościół w Indiach pod wezwaniem Świętego Franciszka, gdzie pochowano odkrywcę drogi do Indii - Vasco da Gama.

Wieczorem zobaczymy pokaz tradycyjnego tańca Kathakali, wykonywanego przez tancerzy w niezwykłych makijażach i barwnych kostiumach.

12      KOCHI
W nocy lub nad ranem przejazd na lotnisko i zakończenie imprezy.

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

cena uzależniona od ilości osób,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - CHENNAI
zakończenie imprezy - KOCHI
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi
- posiłki: śniadania w hotelu
- przejazdy wynajętym klimatyzowanym pojazdem z kierowcą
- zwiedzanie i atrakcje zgodnie z programem
- obsługa miejscowych anglojęzycznych przewodników
- asysta na lotnisku po przylocie i przed odlotem
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wiza do Indii
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.