Pałac królewski w Leh, stolicy Ladakhu.
Kobiety z Ladakhu w tradycyjnym tańcu w Leh.
Tradycyjnie ubrani chłopcy z Ladakhu w drodze ze szkoły.
Rozległy krajobraz w Ladakhu.
Niewiarygodne drogi na przełęczach w Ladakhu.
W klasztorze Diskit w Dolinie Nubry
Wielbłądy dwugarbne w Hunder
Na najwyższej przełęczy Ladakhu - Khardung La

INDIE

Jeep safari z Manali do Leh

10 dni | Kod: IN-11

 

cena uzależniona od ilości osób,
standardu zakwaterowania
i wybranych środków transportu

rozpoczęcie imprezy - MANALI
zakończenie imprezy - LEH
 


Manali – Jispa – Sarchu – Leh – Dolina Nubry – Leh

Trasa safari rozpoczyna się w kwitnącej, zielonej dolinie Manali, ulubionym miejscu hippisów, słynącej z dziko rosnących w okolicy krzaków konopii indyjskich, ciągnie  przez tajemne doliny Lahaul i Spiti, wspina na przełęcze wznoszące się na wysokości ponad 5 000 m, aż po groźny horyzont płaskowyżu „Małego Tybetu". Prowadzi  obok  wysokich szczytów Zanskaru i Ladakhu aż do podgórza masywu Karakorum - Mustang wypiętrzającego drugi pod względem wysokości szczyt naszego globu K2 (8611). Na  wysokich przełęczach i w groteskowych wąwozach zobaczymy  rozległe, iście księżycowe krajobrazy, obejrzymy legendarne równiny Moore i surrealistyczne stepy Sarchu.
Ladakh posiada też bogatą spuściznę kulturową i religijną. Kultura tybetańska mogła się tu spokojnie rozwijać bez obawy przed represjami, jakie dotknęły Tybet. Podczas safari jeepami po Ladakhu odwiedzimy malownicze wioski i buddyjskie klasztory.


1       MANALI
Przyjazd do Manali, miejscowości położonej na wysokości 1896 m n. p. m. w północnym końcu Doliny Kullu. Okolice Manali zostały hojnie obdarzone przez naturę: lasy, wodospady, zielone stoki, strumienie i strzeliste, pokryte śniegiem wierzchołki gór tworzą tutejszy krajobraz. Manali dumne jest ze swojego Mountaineering Institute prowadzącego zajęcia ze wspinaczki górskiej, narciarstwa i innych rodzajów sportu.

2       MANALI
Wycieczka do urokliwej wioski Naggar, niegdyś stolicy regionu. Po drodze obserwować będziemy malownicze krajobrazy, a na miejscu możemy zwiedzić stary zamek i hinduskie świątynie.

3      MANALI – JISPA (145 km – 7 godzin)
Po wczesnym śniadaniu ruszamy do Jispa, małej wioski w regionie Lahaul. Przekroczymy przełęcz Rohtang (3980 m) i odwiedzimy miasteczko Keylong. Mieszkańcy Doliny Spiti zajmują się wypasem jaków, więc będzie sposobność by przyjrzeć się tym ciekawym zwierzakom, i ponad wszystko kochają swoja kulturę. Ich pieśni i tańce są tak czyste i nieskażone jak śnieżne chmury otaczające górskie szczyty.

4     JISPA – SARCHU (100 km – 6 godzin)
Przejazd do Sarchu. Droga ciągnie  się wzdłuż koryta rzeki Bhaga aż do jej źródeł. W drodze przekraczać będziemy przełęcz Balaracha La na wysokości prawie 4 880 metrów. Zakwaterowanie w namiotach na kempingu.

5     SARCHU – LEH (230 km – 10,5 godziny)
Bardzo długi przejazd do Leh. W drodze przekraczać będziemy łańcuch Zanskaru pokonując dwie następne przełęcze Lachang La na wysokości 5065 m oraz Tanglang La na wysokości 5360 metrów.
Pod wieczór przyjazd do stolicy Ladakhu - Leh, które rozpościera się u stóp dawno opuszczonego Pałacu Namgyal.

6     LEH
Zwiedzanie okolicy: Shanti Stupa, pałac i klasztor Leh, miejscowy bazar. Shanti Stupa została ufundowana w 1991 roku przez japońskiego mnicha. W jej wnętrzu znajdują się relikwie wmurowane przed XIV Dalajlamę. Ze wzgórza, na którym stoi, roztacza się ładny widok na okolicę. Po lunchu wycieczka do klasztorów Spituk, Phyang i Shankar. Klasztor Spituk oddalony od Leh o 8 km, położony na wysokim wzgórzu  jest miejscem skąd można oglądać rozległą panoramę  Doliny Indusu. W XV - wiecznej gompie obejrzeć można zbiory zabytkowych tanek i masek a także przerażający wizerunek Mahakali – strażnika czasu.

7     LEH – HUNDER (120 km)
Przejazd do Doliny Nubry przez Khardung La, najwyższą przejezdną przełęcz świata (5600 metrów), z której roztacza się niesamowity widok na okolicę. Po dotarciu do Hunder w Dolinie Nubry zakwaterowanie hotelu. Po południu proponujemy opcjonalnie przejażdżkę na dwugarbnychg wielbłądach po tutejszych wydmach.

8     HUNDER – LEH
Po śniadaniu jedziemy do gorących źródeł siarkowych w Panamic. Pewnie nie będzie chętnych do kąpieli, za to warto zobaczyć malownicze bajorka z siarkową wodą. Następnie zwiedzamy klasztor w Diskit i po południu wracamy do Leh.

9  LEH
Zwiedzanie okolic Leh: Shey, Thiksey, Hemis i Stok. Kilka kilometrów w górę Indusu znajduje się dawna stolica królestwa Ladakhu - Shey. Jej pałace, świątynie i barwne mury zostały odrestaurowane w połowie lat 80-tych. Hemis to klasztor powstały w połowie XVII wieku, jeden z najokazalszych w Ladakhu.

10     LEH
Wcześnie rano transfer do na lotnisko i zakończenie imprezy.

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

cena uzależniona od ilości osób,
standardu zakwaterowania
i wybranych środków transportu

rozpoczęcie imprezy - MANALI
zakończenie imprezy - LEH
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi w hotelach, 2 noce w namiotach
- śniadania w Manali i Leh; dwa posiłki w Jispa, Sarchu i w Dolinie Nubry
- przejazdy wynajętymi jeepami z Manali do Leh i w Dolinie Nubry
- zezwolenie na wjazd do Doliny Nubry
- atrakcje i zwiedzanie zgodnie z programem
- opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie w Ladakhu
- obsługa anglojęzycznych przewodników w Manali i Ladakhu
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- wiza do Indii
- inne świadczenia niewymienione powyżej

UWAGI:
Z Delhi do Manali można pojechać wynajętym samochodem lub kursowym nocnym autokarem

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 
WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.