Indyjscy bogowie
Boginie indyjskiego kina
Na dziedzińcu kompleksu Qutub Minar w Delhi
Grobowiec Taj Mahal w Agrze.
Świątynie w Khajuraho mają już ponad 1000 lat
Stupa Swayambhunath w Kathmandu
Sadhu koło świątyni Pashupatinath w Kathmndu.

INDIE, NEPAL

Z Delhi do Kathmandu

15 dni | Kod: ISP-01

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - KATHMANDU
 


Delhi - Agra - Khajurho - Varanasi - Chitwan - Pokhara - Kathmandu


Taj Mahal – poemat w marmurze > tysiącletnie kompleksy świątynne Khajuraho > o świcie rejs po świętej rzece Ganges w Varanasi, kolebce hinduizmu > safari na słoniu w poszukiwaniu nosorożców w parku Narodowym Chitwan > wschód słońca nad Himalajami > trekking u stóp Annapurny > historyczna zabudowa Kotliny Kathmandu.


1       DELHI
Przylot do Delhi i transfer do hotelu.

2       DELHI
Po odpoczynku po podróży zwiedzanie indyjskiej stolicy: Old Delhi z meczetem Jama Masjid, sikhijska gurdwara, Qutub Minar, zabudowania Nowego Delhi – Pałac Prezydenta i Brama Indii.

3      DELHI – AGRA. Wyjazd do Khajuraho.
Rano wykwaterowanie z hotelu, transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Agry. Na miejscu zostawiamy bagaże w hotelu i ruszamy na spotkanie z najsłynniejszym mauzoleum świata, zwanym świątynią miłości - Taj Mahal oraz z potężnym Czerwonym Fortem. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Khajuraho.

4     KHAJURAHO
Transfer z dworca kolejowego do hotelu i zakwaterowanie w pokojach. Dziś zwiedzamy tysiącletnie hinduistyczne świątynie bogato dekorowane płaskorzeźbami przedstawiającymi różne aspekty życia, w tym również erotyczne sceny znane z Kamasutry.

5     KHAJURAHO. Wyjazd do Varanasi.
Przed południem zwiedzamy kompleks świątyń dżinijskich. Możemy tez odwiedzić sąsiednią wioskę i spędzić trochę czasu na zakupach w tutejszych sklepikach oferujących ciekawe pamiątki. Wieczorem wykwaterowanie z hotelu, transfer na stację kolejową i wyjazd nocnym pociągiem do Varanasi.

6     VARANASI
Rano przyjazd do Varanasi i transfer do hotelu. Dzień na poznanie najstarszego, najświętszego miasta Indii. Spacer po zaułkach starego miasta i po ghatach - stopniach ciągnących się wzdłuż Gangesu, gdzie każdego ranka wierni dokonują rytualnych kąpieli i gdzie odbywają się kremacje zwłok. Odwiedzimy też tekstylną manufakturę - Varanasi słynie z doskonałej jakości delikatnych jedwabi, brokatów i kaszmiru. Wieczorem weźmiemy udział w hinduistycznej ofierze religijnej – pudży.

7     VARANASI. Wyjazd do Gorakhpuru.
O wschodzie słońca rejs łodzią po Gangesie, a następnie wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zobaczymy tu świątynię Mahabodhi, drzewo Bodhi, Muzeum Archeologiczne, jedną z najstarszych buddyjskich stup w Indiach. Wieczorem wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Gorakhpuru.

8     GORAKHPUR – PARK NARODOWY CHITWAN (Nepal)
Rano wysiadamy z pociągu w Gorakhpurze i przesiadamy się na jeepy, które nas zawiozą do Sonauli na granicy z Nepalem. Po dopełnieniu formalności wizowych przejazd do Parku Narodowego Chitwan. Po południu spacer do wioski plemienia Tharu, do miasteczka Sauraha, nad punkt widokowy na zachód słońca nad rzeką.

9     PARK NARODOWY CHITWAN
Rano rejs drewnianym canoe po rzece Rapti, wizyta w ośrodku rozrodu i szkolenia słoni, oglądanie mycia słoni w rzece, a po południu safari na słoniu po dżungli w poszukiwaniu nosorożców.

10     PARK NARODOWY CHITWAN - POKHARA
Rano przejazd do Pokhary i zakwaterowanie w hotelu. Po południu wyjazd do osady tybetańskiej oraz nad wodospady Davis, a także przejażdżka łódką po jeziorze Phewa, w wodach którego, przy ładnej pogodzie, odbijają się ośnieżone szczyty Himalajów.

11     POKHARA
Dzień wolny, który można przeznaczyć na krótki trekking, latanie na paralotni czy buszowanie po sklepach.

12    POKHARA – KATHMANDU
Przed świtem wyjazd do Sarangkot – punktu widokowego - aby zobaczyć wschód słońca nad masywem Annapurny. Następnie powrót do hotelu na śniadanie i przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po turystycznej dzielnicy Thamel.

13,14     KATHMANDU
Dwa dni na zwiedzanie stolicy Nepalu i sąsiednich miast leżących w Kotlinie Kathmandu: centrum starego miasta Durbar Square otoczony świątyniami o pagodowych dachach, górująca nad doliną świątynia Swayambhunath – symbol miasta, Bodhnath – największa stupa w Nepalu, wokół której wyrosła tybetańska osada, wycieczka do miast satelickich Patanu i Bhaktapuru

15    KATHMANDU
Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.
 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - KATHMANDU
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi
- śniadania
- przejazdy wynajętymi klimatyzowanymi pojazdami
- przejazdy koleją według programu
- zwiedzanie zgodnie z programem
- obsługa miejscowych przewodników
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty za atrakcje i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- ewentualne opłaty za fotografowanie i filmowanie
- wiza do Indii i Nepalu
- wydatki natury osobistej
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- inne świadczenia niewymienione powyżej


 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.