Plaża w nadmorskiej miejscowości Waikkal
Słonie w Pinnawela
Mieszkańcy Sri lanki
Adams peak - najwyższy szczyt Sri lanki
Kamienie szlachetne i półszlachetne wydobywane na Sri Lance
Rzeki Sri Lanki zamieszkują liczne krokodyle
Piękna i radosna panna młoda
Rafting na rzece Kelani

SRI LANKA

Przygoda dla koneserów

13 dni | Kod: LK-01

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - COLOMBO
zakończenie imprezy - COLOMBO
 


Colombo – Waikkal – Pinnawela – Kitulgala – Adam’s Peak – Ratnapura - Bentota - Colombo

Jeśli naprawdę chcesz poznać prawdziwe oblicze Sri Lanki, przeżyć niezapomnianą przygodę i nie boisz się odrobiny wysiłku fizycznego, zapraszamy na naszą wyprawę.
Sri Lanka to wyspa niezwykła. Obcując z nią, należy przygotować ostrość umysłu, a w zamian dostaniemy spokój wewnętrzny. To skarbiec kultury, sztuki, rzemiosła; pięknych pasm górskich, jezior, rzek, plantacji herbaty i ogrodów zielnych. Pachnie cynamonem i błyszczy w słońcu jak szafir.

Zapraszamy w podróż, która pozwoli zrozumieć życie na wyspie. Będziemy obcować z pięknem przyrody i zmagać się z jej przeciwnościami. Czeka nas wspinaczka na najciekawszy szczyt wyspy, spływ pontonowy i kajakowy, jazda na rowerach i wędrówki wśród plantacji herbaty i ogrodów przyprawowych. Spotkamy słonie – dzikie i zależne od człowieka, oraz medytujących buddyjskich mnichów. Poznamy mieszkańców odległych wiosek i ich codzienne zajęcia, zjemy posiłek na lotosowych liściach i poznamy tajniki produkcji miejscowego alkoholu. Zobaczymy krajobrazy, które intensywnością barw i kształtów zachwycą nawet największych sceptyków.

 

1        COLOMBO – WAIKKAL
Rano lądowanie w Colombo i przejazd nad ocean. Po południu relaksujący rejs łódką po rzece Ma Oya, wzdłuż zielonych zarośli paproci drzewiastych i gajów palmowych. Kolacja i nocleg w Waikkal.

2        WAIKKAL – PINNAWELA
Po śniadaniu przejazd do Mawanella, gdzie rozpoczynamy trekking na szczyt "Saradiel Rock", z którego rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Nazwa góry pochodzi od imienia XIX-wiecznego ludowego bohatera, Saradiela, lankijskiej odmianie Robin Hooda, który właśnie z tego miejsca wypatrywał zbliżających się karawan. Po południu możemy odwiedzić sierociniec dla słoni w Pinnawela. Miejsce to stało się schronieniem dla osieroconych słoniątek, które dzięki ludzkiej pomocy mają szanse przeżycia. Największą atrakcją schroniska jest widok małych słoniątek karmionych przez człowieka butelką z mlekiem. Kolacja i nocleg w hotelu w Pinnawela.

3        PINNAWELA – KITULGALA
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Kitulgali, po drodze wizyta w zespole klasztornym Salgali, w którym buddyjscy mnisi oddają się medytacjom. Kitulgala to niewielkie miasteczko położone nad rzeką Kelani, gdzie David Lean nakręcił swój oskarowy film "Most na rzece Kwai". Tam czeka nas emocjonujący rafting po rzece Kelani. Kolacja i nocleg w hotelu w Kitulgala.

4        KITULGALA
Wyprawa do jaskini Belilena, gdzie odnaleziono ślady starożytnej cywilizacji. Część groty, pozostająca pod wodą, nie została jeszcze zbadana. Przeprawa katamaranem na drugi brzeg rzeki, gdzie zaczynamy trzygodzinną wędrówka przez pola ryżowe, dżunglę i odludne wioski gdzie podejrzymy sposób przyrządzania toddy – tradycyjnego napoju alkoholowego z kwiatu kokosa. Lunch u miejscowej rodziny. Kolacja i nocleg w wiosce u jednego z gospodarzy.

5        KITULGALA – DALHOUSIE
Powrót do głównej drogi przez wiszący most nad rzeką i przejazd do Laxapana. Spacer u podnóża łańcucha górskiego Seven Virgins, a po południu dalsza droga do bazy pod Adam's Peak – najwyższym szczytem Sri Lanki (2243 m. n.p.m.). Kolacja i nocleg w Dalhousie.

6        DALHOUSIE – BANDARAWELA
O drugiej nad ranem wyruszamy zdobywać Adam’s Peak – świętą górę chrześcijaństwa, islamu, hinduizmu i buddyzmu. Mułzumanie i Chrześcijanie uważają, że ślad stopy na szczycie pozostawił Adam, Buddyści, że Budda, a Hinduiści – Śiwa. Podczas podziwiania wschodu słońca ze szczytu prawdopodobnie będą nam towarzyszyć roje kolorowych motyli. Powrót na późne śniadanie i chwila odpoczynku, a następnie przejazd do Bandarawela. Kolacja i nocleg w hotelu w Bandarawela.

7        BANDARAWELA – AMPITIKANDA
Trekking w górach przez plantacje herbaty, dżunglę i wilgotne pola ryżowe. Po drodze odwiedzimy największą  fabrykę herbaty w prowincji Uva, gdzie będziemy mieli możliwość spróbowania doskonałej herbaty cejlońskiej. Po dotarciu do obozowiska kolacja (barbecue) i nocleg w namiotach w obozie Ampitikanda.

8        AMPITIKANDA – KUDA OYA
Po śniadaniu opuścimy obóz i wyruszymy w drogę. Podobnie jak dnia poprzedniego, przejdziemy przez dżunglę, plantacje herbaty, pola ryżowe, aż strefa wilgotna ustąpi miejsca strefie suchej. Poznamy sposoby uprawy ziemi stosowane w tych okolicach od wieków, a potem zjemy z miejscową rodziną tradycyjny lunch na liściach lotosu. Przejazd do obozu. Kolacja i nocleg na kempingu w Kuda Oyo.

9      KUDA OYA – RATNAPURA
Po śniadaniu przejazd do Ratnapury – "Miasta Klejnotów". Zwiedzanie miejsc związanych z wydobywaniem szlachetnych kamieni, z których słynie Ratnapura. Potem jeep safari w Parku Narodowym Uda Walawe w poszukiwaniu dzikich słoni oraz odwiedziny w „Elephant Transit Home”, gdzie ludzie przygotowują młode, porzucone słonie do powrotu do dżungli. Następnie wizyta w buddyjskich świątyniach Sankapala i Maha Saman Dewalaya. Kolacja i nocleg w hotelu w Ratnapura.

10      RATNAPURA – ANGURUWATOTA
Spływ kajakowy rzeką Kalu Ganga ("Czarna Rzeka") - jedną z czterech głównych rzek Sri Lanki. Podczas spływu  będziemy mieli okazję zobaczyć życie ludzi osiadłych na tych terenach. Nocleg w namiotach na kempingu w Anguruwatota.

11      ANGURUWATOTA – BENTOTA
Po śniadaniu jedziemy rowerami do nadmorskiego kurortu Bentota, mijając po drodze małe miasteczka i wioski, plantacje krzewów herbacianych, kokosów, cynamonu i kauczukowców. Wizyta w starożytnej świątyni Galapatha Rajamaha Viharaya. Wieczorem odprężająca sesja medytacyjna. Nocleg w hotelu w Bentota.

12      BENTOTA
Wypoczynek na plaży i szaleństwo sportów wodnych. Nocleg w hotelu w Bentota.

13      BENTOTA - COLOMBO
Transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.
 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - COLOMBO
zakończenie imprezy - COLOMBO
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach klasy turystycznej, 3 noclegi  w namiotach na kempingu, 1 noc na kwaterze prywatnej
- śniadania i kolacje oraz 2 lunche
- przejazdy wynajętym pojazdem z klimatyzacją
- atrakcje i zwiedzanie zgodnie z programem, w tym jeep safari w parku narodowym
- obsługa miejscowych przewodników i instruktorów anglojęzycznych
- opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne


NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- ewentualne opłaty za fotografowanie i filmowanie
- wydatki natury osobistej
- wiza na Sri Lankę
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.