Morele na dachu w wiosce w Hunzie
Droga w pobliżu Skardu
Strażnik w Forcie Baltit
Fort Rohtas
Lotnisko w Skardu
Buddyjskie płaskorzeźby z Taxili

PAKISTAN

Wzdłuż Karakoram Highway

12 dni | Kod: PK-03

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - ISLAMABAD
zakończenie imprezy - ISLAMABAD
 


Islamabad – Skardu – Dolina Shigar – Jezioro Satpara – Karimabad- Przełęcz Khunjerab – Gilgit – Besham - Islamabad


1     ISLAMABAD
Po przylocie do stolicy Pakistanu spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do hotelu. Po odpoczynku po podróży ruszamy na zwiedzanie Islamabadu i Rawalpindi. Te dwa miasta to doskonały przykład kontrastu kultur, architektury i dziedzictwa historycznego. Rawalpindi to stare miasto z wąskimi uliczkami i tętniącymi życiem bazarami, podczas gdy Islamabad to modernistyczna, zaplanowana i zaprojektowana od podstaw metropolia. Na trasie zwiedzania pojawią się liczne klimatyczne miejsca m.in. Raja Bazaar, Muree Road (główna droga łącząca oba miasta), muzeum etnograficzne Lok Virsa z wyrobami tradycyjnego rękodzieła oraz Faisal Mosque, największy meczet w Azji.
 

2     ISLAMABAD
Dzień wolny, który można przeznaczyć na dalsze poznawanie miasta i okolicy. Można wybrać się na całodzienną wycieczkę do Murree – górskiego resortu z fantastyczną panoramą na pobliskie szczyty, do Taxili - stolicy starożytnego buddyjskiego królestwa Gandhary, do Fortu Rohtas oraz kopalni soli Khewra.
 

3     ISLAMABAD – SKARDU
Przejazd na lotnisko i przelot do Skardu. Za oknami samolotu roztoczą się oszałamiające widoki na wielkie masywy górskie. Po wylądowaniu w górskiej krainie Baltistan, zanim zakwaterujemy się w hotelu w Skardu, pojedziemy na wycieczkę nad malowniczo położone jezioro Katchura.

4     SKARDU
Dzień wolny w Skardu. To wspaniała okazja do wypoczynku i delektowania się wspaniałymi widokami. Wszakże miasteczko to jest  bramą do jednego z najbardziej znanych pasm górskich i systemów lodowcowych. To tutaj mają swój początek setki pięknych tras trekkingowych w paśmie Karakorum.
Gdyby wczorajszy lot do Skardu został anulowany, co się czasem zdarza ze względu na warunki pogodowe, wówczas zmuszeni będziemy spędzić 2 dni w drodze z noclegiem w miejscowości Chilas.
 

5     SKARDU. Wycieczka do Doliny Shigar
Po śniadaniu udajemy się do Shigar, które jest bazą wypadową na cztery szczyty należące do najwyższych na ziemi, m.in. na K2, oraz na dziesiątki innych powyżej 7 000 m n.p.m. Jest to region gdzie tworzą się najdłuższe systemy lodowcowe, w tym lodowiec Biafo i Hispar, których łączna długośc 116 km czyni je najdłuższymi poza obszarem polarny.
Resztę dnia spędzimy podziwiając widoki doliny Shigra. Zwiedzimy również XIV wieczny meczet Amburiq, a przechadzając się po wiosce wstąpimy na lokalny bazar. Wieczorem powrót do Skardu.
 

6     SKARDU. Wycieczka nad jezioro Satpara
Rano wyruszymy na krótką wycieczkę w kierunku równiny Deosai. U jej podnóża położone jest niezwykle fotogeniczne jezioro Satpara. Po drodze wstąpimy również do Karga Nala, gdzie znajduje się wyrzeźbiona w skale trzymetrowa postać Buddy. Po powrocie do Skardu, czas wolny, który możemy przeznaczyć na zdobycie XVI w. fortu Khorpocho, usytuowanego nad brzegiem Indusu.
 

7     SKARDU –KARIMABAD
Wczesnym rankiem wyruszamy w dalszą podróż w stronę Karimabadu – stolicy Doliny Hunzy. Początkowo nasza droga prowadzić będzie wzdłuż Indusu, jednak w połowie dystansu wjedziemy na słynną na całym świecie Karakoram Highway (KKH), wybudowaną w miejscu gdzie przebiegał niegdyś starożytny Jedwabny Szlak. Po drodze miniemy kilka malowniczych wiosek. Dojeżdżając do Karimabad zatrzymamy się w miejscu, gdzie naszym oczom ukaże się spektakularny, jedyny w swoim rodzaju widok na Rakaposhi (7788 m n.p.m.).
 

8     KARIMABAD – Wycieczka na Przełęcz Khunjerab.
Dziś jedziemy na wycieczkę na przełęcz Khunjerab. To tutaj znajduję się najwyżej położone na świecie przejście graniczne pomiędzy Pakistanem i Chinami. Jest to zarazem najwyższy punkt całej KKH. Po drodze zobaczmy wioski Passu oraz Sost. Część trasy pokonamy łodzią, przypływając przez jezioro Attabad. W okolicach przełęczy, przy odrobinie szczęścia, będziemy mogli oglądać występujące jedynie tutaj owce Marco Polo, a na pewno uda nam się spotkać liczne tu jaki. Wieczorem powrót do Karimabad.
 

9     KARIMABAD – GILGIT
Dzisiejszy dzień przeznaczamy na poznawanie okolicy. Odwiedzimy malowniczo położony fort Baltit, wzniesiony prawie 800 lat temu przez tybetańskich budowniczych, dla swojej księżniczki, którą poślubił lokalny władca. Piesze poznawanie miasteczka Karimabad to świetna okazja do obserwacji codziennego życia ciężko pracujących ludzi, którzy słyną w świecie z długowieczności. Każda rodzina uprawia na własne potrzeby pszenicę, kukurydzę, morele i orzechy, sami tkają i szyją sobie ubrania, robią buty i sprzęty domowe oraz pędzą samogon o wdzięcznej nazwie „Hunza Water”. Ludzie są spokojni,  pogodni, bardzo przyjacielsko nastawieni do turystów.
 Podczas całego dnia towarzyszyć nam będą bajeczne krajobrazy wokół doliny. Rozkoszować się będziemy widokami na szczyty Rakaposhi (7788 m n.p.m.), Diran (7266 m n.p.m.), Ultar (7400 m n.p.m.), Golden Peak (7027 m n.p.m.) oraz Dolinę Nagaru położoną na lewym brzegu rzeki Hunza.
Po południu jedziemy do Gilgitu. Resztę dnia spędzimy na odkrywaniu uroków tego jedynego miasta o charakterze handlowym na przestrzeni setek kilometrów. Jest ono uznawane również za kolebkę gry w polo.
 

10     GILGIT - BESHAM
Wyruszymy w dalszą podróż na południe w kierunku Besham. Wciąż jedziemy zadziwiającą KKH. Będziemy mijać tarasowe pola, sady jabłoni, moreli i orzechów włoskich. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Chilas, skąd rozpościera się niesamowity widok na ośnieżony szczyt Nanga Parbat, potocznie nazywanej „Górą Zabójcą”, i gdzie do naszych czasów dotrwały starożytne petroglify. Na nocleg docieramy do Besham, słynącego z szerokiej oferty sprzedaży broni. Nie namawiamy do zakupów, ale można zrobić sobie ciekawe pamiątkowe zdjęcie.
 

11     BESHAM - ISLAMABAD
Skoro świt wyjazd do Islamabadu. Po drodze zatrzymamy się na chwilę w Taxili, stolicy starożytnego buddyjskiego królestwa Gandhary gdzie zobaczymy ruiny miasta Sirkup, klasztor Julian oraz muzeum archeologiczne, w którym zgromadzono między innymi złote monety z czasów Aleksandra Wielkiego. Wycieczkę do Taxili można również zrealizować podczas 2 dnia wyprawy, w takim wypadku w Islamabadzie zostaje nam więcej czasu na relaks i odpoczynek  przed podróżą powrotną do domu.
 

12     ISLAMABAD
Do południa wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.
 

 

cena uzależniona od ilości osob,
standardu zakwaterowania
i wybranych środkow transportu

rozpoczęcie imprezy - ISLAMABAD
zakończenie imprezy - ISLAMABAD
 


ZAWARTE W CENIE
- noclegi
- posiłki: śniadania, lunche, kolacje 
- przejazdy klimatyzowanym pojazdem
- przelot wewnętrzny na trasie Skardu-Islamabad
- atrakcje i zwiedzanie zgodnie z programem wraz z opłatami wstępu do zwiedzanych obiektów
- obsługa miejscowego przewodnika języku angielskim
- opłaty bagażowe w hotelach i napiwki w restauracjach
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach
- wiza do Pakistanu
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 


UWAGA
Pakistan jest krajem, do którego nasz MSZ nie zaleca wyjeżdżać.
 

WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.