INDIE z polskim pilotem

PROGRAM AUTORSKI Indie północne i Andamany

17 dni | Kod: MT-02

Cena: 6 800 PLN + 300 USD
dopłata do jedynki: 430 USD
Terminy
12.01.2024 - 28.01.2024 (MT-02)


Delhi - Agra - Orchha - Khajuraho - Varanasi - Kolkata - Andamany - Delhi

„Indie to w każdej dziedzinie nieskończoność bogów i mitów, wierzeń i języków, ras i kultur, we wszystkich i wszędzie, gdzie spojrzeć i o czym pomyśleć, zaczyna się ta o zawrót głowy przyprawiająca nieskończoność”

Ryszard Kapuściński „Podróże z Herodotem”

Zapraszamy na wycieczkę łączącą poznawanie wielokulturowych Indii kontynentalnych z aktywnym wypoczynkiem na rajskich wyspach.

DELHI intrygujące miasto, które od wieków było stolicą wielu dynastii. Ich dziedzictwo zachowało się w niezwykłej architekturze, języku, potrawach, tradycjach i wierzeniach. Zapewniamy niezapomnianą przejażdżkę rikszą rowerową i przygodę kulinarną z autentyczną kuchnią indyjską. Odwiedzimy najciekawsze meczety, świątynię hinduistyczną oraz wspaniałą Gurudwarę – świątynię Sikhów.

TAJ MAHAL jeden z najbardziej romantycznych grobowców na świecie, dzisiaj arcydzieło architektury na liście Unesco i jeden z siedmiu cudów świata. Ten majestatyczny grobowiec z olśniewająco białego marmuru inkrustowanego klejnotami ułożonymi w kwiaty i święte inskrypcje, wybudowany został przez Cesarza Shah Jahana dla zmarłej żony Mumtaz Mahal. Nieopodal stoi potężny Czerwony Fort, gdzie toczyły się intrygi najpotężniejszej w ówczesnym świecie Dynastii Mogołów.

Varanasi – kwintesencja Indii, poruszające, niezwykłe, najstarsze z siedmiu najświętszych miast w kraju, które musisz zobaczyć.

Kalkuta była kiedyś stolicą Indii Brytyjskich. Znana jako miasto poety Rabindranatha Tagore, który otrzymał nagrodę nobla w dziedzinie literatury w 1913. Tutaj jest najstarszy klub krykieta, gastronomiczny raj dla smakoszy kuchni indyjskiej. To tutaj co roku odbywa się jeden z największych festiwali religijnych w Indiach Durga Puja. Kalkuta to prawdziwa metropolia z szerokimi ulicami i kolonialną architekturą.

Andamany – raj na ziemi. Andamany i Nikobary to cały czas Indie, mimo że geograficznie archipelag znajduje się bliżej Mjanmy, Indonezji i Tajlandii. To idealne miejsce na zanurzenie się w wyspiarskiej atmosferze, gdzie można odprężyć się i zrelaksować. Dzień na wyspie jest podyktowany rytmem przypływu i odpływu. Zrelaksujemy się na dwóch wyspach: Neil Island to egzotyczny klejnot archipelagu Andamanów. Havelock wyspa schowana na ciepłych wodach Morza Andamańskiego. Wyspa jest pokryta głównie gęstą dżunglą i otoczona białymi piaszczystymi plażami w cieniu wysokich zielonych drzew.


1          Wylot do Delhi z wybranego portu lotniczego

 

2          DELHI

Przylot do DELHI. W planie zwiedzania: przejazd rikszą rowerową po dzielnicy Stare Delhi, stolicy Dynastii Mogołów, gdzie wciąż panuje atmosfera dawnych Indii. Odwiedzimy największy meczet w Indiach Jama Masjid. Objazd po Nowym Delhi, gdzie znajdują się budynki rządowe - Pałac Prezydenta, parlament i Brama Indii. Zwiedzanie świątyni Sikhów oraz kompleksu Qutub Minar. Większość zwiedzanych obiektów znajduje się na liście UNESCO. Program zwiedzania Delhi będzie dopasowany do wygody uczestników i pory przylotu. Część programu może być zrealizowana w ostatnim dniu, jeśli będzie to korzystniejsze logistycznie.

 

3          DELHI - AGRA (240 km)

Przejazd do Agry. Tam zwiedzimy jeden z Siedmiu Cudów Świata - Taj Mahal oraz Czerwony Fort - imponujące połączenie architektury indyjsko mogolskiej, zespół pałaców i budowli fortecznych, wybudowany w XVI wieku nad rzeką Jamuna.

 

4          AGRA-JHANSI– ORCHHA

Mówi się, że trzeba przejechać się pociągiem, by doświadczyć prawdziwych Indii. Pojedziemy koleją z Agry do Jhansi, stamtąd busem do Orchha, spokojnego miasteczka, malowniczo położonego nad rzeką Betwa. Wielkie pałace i rozległe place kontrastują z wiejskim krajobrazem. Atmosfera miasteczka sprzyja beztroskiemu relaksowi.

 

5          ORCHHA-KHAJURAHO (175 km – około 4 godziny)

Wcześnie rano przejazd do Khajuraho, zwykłego indyjskiego miasteczka, ale to tam zobaczymy najwspanialsze dzieła sztuki świątynnej na świecie. Świątynie wybudowane w X i XI wieku, słyną z rzeźb erotycznych, niektóre są wyjątkowo śmiałe i szokujące :) Niezwykłe świątynie są świadectwem czasów świetności dynastii Chandela, wpisane są na listę UNESCO.

 

6          KHAJURAHO - VARANASI (355 km około 8 godzin)

Przejazd w stronę Varanasi. Zwane również Benares lub Kashi, miasto uważane jest przez wyznawców hinduizmu za święte, założone i zamieszkałe przez indyjskiego boga Siwę.

 

7          VARANASI

Rejs łodzią po Gangesie o świcie to okazja, by oglądać obrzędy odbywające się wzdłuż ghatów – stopni prowadzących do świętych wód bogini Ganga. Powrót do hotelu na śniadanie.

Fakultatywnie: Przejazd do Sarnath, miejsca gdzie Buddha wygłosił swoje pierwsze kazanie, tym samym zapoczątkował krzewienie nauk buddyjskich – dharmy. W niewielkim muzeum mieści się bogata kolekcja artefaktów, w tym zachowany fragment kapitelu z kolumny króla Ashoki z czterema lwami (III w p.n.e.), które stanowi godło Indii. Wieczorem będziemy uczestniczyć w widowiskowej ceremonii Aarti na brzegu rzeki Ganges. Poznamy „prawdziwe Indie" w pociągu z Varanasi do Kalkuty. Nocny pociąg do Kalkuty.

 

8          KOLKATA

Całodzienne zwiedzanie Kolkaty, śladami niezwykłych postaci. Odwiedzimy dom Matki Teresy - pokój w którym mieszkała, jej grób i muzeum. Pojedziemy do świątyni Belur Math, gdzie mieści się siedziba Ramakrishna Mission, organizacji humanitarnej założonej przez Swamiego Vivekanandę. Zobaczymy dom Rabindranatha Tagorego, popłyniemy w dół rzeki do dzielnicy rzemieślników. Spacer wzdłuż ulicy College Street, gdzie znajduje się pięć tysięcy księgarń i przerwa na kawę w kultowej kawiarni Coffee House.

Zobaczymy pomnik wzniesiony ku pamięci cesarzowej Viktorii, majestatyczną budowlę pałacową, mieszczącą muzeum.

 

9          KOLKATA - PORTBLAIR – WYSPA NEIL

Lot z Kalkuty do Port Blaire – stolicy Andamanów, archipelagu wysp położonych między Zatoką Bengalska i Morzem Andamańskim. Stąd promem popłyniemy na wyspę Neil.

 

10        ANDAMANY, WYSPA NEIL

Wschody i zachody słońca, odkrywanie pięknych plaż, nicnierobienie, relaks pod palmami. Joga, medytacja na plaży, taniec.

 

11        ANDAMANY, WYSPA NEIL

Ciąg dalszy relaksu w pięknym otoczeniu. Można wypożyczyć rowery albo skuter. Joga i taniec.

 

12        ANDAMANY, WYSPA NEIL – HAVELOCK

Przeprawa promowa z Neil Island na Havelock Island.

 

13.14   ANDAMANY, WYSPA HAVELOCK

Radhanagar Beach - najpiękniejsza plaża Azji, Elephant Beach – na plaży trudno znaleźć słonie, za to droga na plażę jest przepiękna, prowadzi przez dżunglę.

 

15        ANDAMANY, WYSPA HAVELOCK - PORT BLAIR

Przejazd promem do Port Blair. Nocleg w Port Blair

 

16        PORT BLAIR – DELHI

Lot z Port Blair do Delhi.

 

17        Powrót do Polski

Cena: 6 800 PLN + 300 USD
dopłata do jedynki: 430 USD
Terminy
12.01.2024 - 28.01.2024 (MT-02)


ZAWARTE W CENIE
- noclegi o standardzie 3* z łazienkami i klimatyzacją
- posiłki – śniadania w hotelu
- transport klimatyzowanym pojazdem, bilety kolejowe
- zwiedzanie atrakcji zgodnie z programem
- obsługa przewodników miejskich
- opieka polskiej pilotki, mówiącej w hindi
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowe składki na fundusze turystyczne
- pomoc w przygotowaniu do wyjazdu (jak się spakować, pomoc w załatwianiu wizy i lotów)
- zajęcia jogi i zajęcia tańca indyjskiego (dla chętnych)


NIEZAWARTE W CENIE
- bilet lotniczy do Indii
- loty krajowe Kolkata-Port Blair, Port Blair-Delhi ok. 280 USD
- wiza indyjska
- bilety wstępu ok. 70 USD
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi 70 USD
- posiłki poza śniadaniami
- napoje
- opłaty za fotografowanie / nagrywanie
- snorkeling i inne sporty wodne, wypożyczenie roweru na wyspie

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   ogólne informacje praktyczne »

WYSZUKIWARKA IMPREZ
KIERUNKI WYJAZDÓW Bangladesz · Bhutan · Indie · Nepal · Pakistan · Sri Lanka

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.