Na drodze Manali - Leh
Kargil
Maitreya - Budda przyszłości w klasztorze w Ladakhu
Klasztor Thikshey
Rozległy krajobraz w Ladakhu

INDIE północne

2000 km motocyklem u podnóża Himalajów

21 dni | Kod: IN-06

 

orientacyjna cena od osoby bez przelotu

minimum 6 osób
cena dla kierowcy: 16 000 PLN
cena dla pasażera: 13 800 PLN


Delhi - Chandigarh - Shimla - Manali - Keylong - Sarchu - Leh - Lamayuru - Kargil - Srinagar - Patnitop - Dharamsala - Amritsar - Delhi

Przeżyj niesamowitą przygodę przemierzając transhimalajskie obszary Indii na legendarnym klasyku Royal Enfield Bullet! Czekają na Ciebie wąskie i kręte górskie drogi położone nad kilkusetmetrowymi przepaściami oraz przeprawa przez lodowate wody wypływające spod górskich lodowców. Przejedziesz najwyżej położoną drogą udostępnioną dla ruchu na przełęczy Khardung La (5602 m n.p.m.).

Czeka na Ciebie ponad 2000 km transhimalajskiej trasy! 
 


1   DELHI
Po przylocie do Delhi transfer do hotelu, gdzie odpoczniemy i przygotujemy się do czekającej nas przygody. Po południu czas wolny, który możemy wykorzystać na zwiedzanie miasta.

2   DELHI – CHANDIGARH – SHIMLA (120 KM)
Przejazd porannym pociągiem z Delhi do Chandigarh. W Chandigarh odbierzemy nasze motocykle 500 CC Royal Enfield. Po krótkiej sesji treningowej i zaznajomieniem się ze sprzętem wyruszymy do Shimli, letniej stolicy Indii z czasów kolonizacji brytyjskiej.

3   SHIMLA – MANDI (155 KM)
Podczas jazdy do Mandi będziemy pokonywać kręte drogi położone nad przepięknymi polami tarasowymi. Wzdłuż drogi ujrzymy liczne strumienie przecinające gęsto zalesione górskie zbocza. Przekroczymy również rwącą rzekę Sutlej. Do Mandi dotrzemy po południu. 

4   MANDI – MANALI (125 KM)
Dziś wyruszymy do Manali drogą prowadzącą przez przepiękną dolinę Kullu, która została wyrzeźbiona przez rwące wody rzeki Bias. Momentami wąska i kręta droga będzie biegła nad 300 metrową przepaścią rozpościerającą się bezpośrednio pod nami. W miejscu gdzie dolina się rozszerza ujrzymy wielkie połacie pól i sadów. Te bardzo żyzne tereny są spichlerzem dla głównych miast Kullu i Manali. Po południu dotrzemy do Manali (2050 m n.p.m.), które jest uważane za najpiękniejsze miasto w stanie Himachal Pradesh, gdzie zatrzymujemy się na nocleg.

5   MANALI
Ten dzień przeznaczamy na odpoczynek i eksploracje miasta. Możemy udać się do świątyni Hadimba, zwiedzić stare miasto lub po prostu przeznaczyć czas na  spacerowanie i targowanie się na miejscowych bazarach. Dzisiaj jest również nasz pierwszy dzień aklimatyzacji przed dalszą wspinaczką.

6   MANALI – KEYLONG (125 KM)
W dalszą drogę wyruszymy wcześnie rano. Po osiągnięciu granicy wiecznego śniegu, gdy rozproszy się poranna mgła, odsłonią się naszym oczom najbardziej sensacyjne widoki jakie kiedykolwiek moglibyśmy sobie wyobrazić. Dotrzemy na przełęcz Rohtang (3 978 m n.p.m.), skąd w każdym kierunku biegną niekończące się doliny. Nocleg zaplanowaliśmy w wiosce Keylong.

7   KEYLONG – SARCHU (105 KM)
Przejeżdżamy przez kolejne malownicze doliny. Liczne formacje i rzeźby skalne będą nam towarzyszyć przez całą drogę. Jeśli nasze drogi skrzyżują się z wodą płynącą z topniejącego lodowca, prawdopodobnie będziemy zmuszeni przepchać przez nie nasze motocykle z wyłączonym zapłonem aby zapobiec ich uszkodzeniu. A woda z lodowca nie należy do najcieplejszych. Naszym dzisiejszym celem jest grupa kilkunastu namiotów w osadzie Sarchu. Jest to nasza baza wypadowa w rejon Ladakhu.

8   SARCHU - LEH (275 KM)
Zaczynamy od pokonania 21 serpentyn na zboczach skalistej góry. Mijane przez nas obszary przypominają krajobraz księżycowy. Wjeżdżamy na przełęcz Taglang La na wysokości 5 328 m n.p.m. Droga, która nas tu poprowadzi jest drugą najwyżej położoną drogą na Ziemi. Wysokość na której się znajdujemy może powodować trudności z oddychaniem. Dlatego po obowiązkowych zdjęciach zjeżdżamy niżej do Leh, stolicy Ladakhu. Przejeżdżamy obok świętej rzeki Indus, będącej źródłem wszelkiego życia w tym rejonie.

9    LEH (50 KM)
To kolejny dzień odpoczynku i aklimatyzacji. Udamy się na krótką wyprawę wzdłuż doliny Indusu do buddyjskiego klasztoru Thikse „przyklejonego” do górskiego zbocza, który przypomina wyglądem pałac Potala w Lhasie. Nieco dalej w pałacu Shey znajduje się ogromny Budda oraz wiele pięknych tanek – religijnych malowideł. Możemy również przekroczyć rzekę i zawróci do Leh przez Stok, gdzie rezyduje rodzina królewska z Ladakhu.

10   LEH (80 KM)
Dziś wjeżdżamy na przełęcz Khardung La (5 602 m), najwyższe miejsce na Ziemi, gdzie można dojechać motorem. Satysfakcja z tego, że nikt nigdy nie dojechał wyżej, pozwoli nam łatwiej znieść rozrzedzone powietrze i przenikliwy chłód. Jesteśmy w strefie zmilitaryzowanej, niedaleko granicy z Tybetem, nie ma się więc co dziwić wojskowym posterunkom.

11   LEH – LAMAYURU - KARGIL (220 KM)
Podążamy doliną Indusu, miejscem narodzin jednej z najstarszych cywilizacji. Będziemy mijać wyjątkowe krajobrazy, z powodu swojej dzikości i nagości nazywane księżycowymi. Odwiedzimy Lamayuru, gdzie kolejny raz wprawi nas w osłupienie 1000 letni buddyjski klasztor, który wydaje się być przyklejony do stromego zbocza góry. Klasztor ten jest najstarszym i jednym z najważniejszych w Ladakhu, ale jeszcze bardziej imponująca jest średniowieczna wioska leżąca pod nim. Ciemne korytarze i kamienne mieszkania zachowały swój wygląd sprzed ponad tysiąca lat.
Po lunchu ruszamy dalej na zachód do miasteczka Mulbekh, przekraczając po drodze przełęcze Fatu La (4147 m) oraz Namika La (3760m.).
Spędziliśmy kilka dni w kręgu kultury hinduistycznej, potem buddyjskiej, a teraz wjeżdżamy  w obszar zdominowany przez islam. Na nocleg zatrzymamy się w Kargilu.

12   KARGIL - SRINAGAR (200 KM)
Rano wyruszamy do Srinagaru. Po drodze przekroczymy kolejną przełęcz Zoji La (3529 m n.p.m.), skąd będziemy mieć niesamowite widoki na zielone doliny, a wcześniej zawitamy do Drass, jednego z najzimniejszych miast na Ziemi. Na nocleg zatrzymamy się w Srinagarze, stolicy Kaszmiru. Dziś śpimy na luksusowej łodzi mieszkalnej zacumowanej na jeziorze Dal.

13   SRINAGAR
Dzisiejszy dzień spędzimy leniuchując na naszych łodziach mieszkalnych lub popływamy małymi shikharami (wyjątkowe kaszmirskie gondole) po jeziorze i kanałach wciskających się w miasto.

14   SRINAGAR – PATNI TOP (190 KM)
Przemierzamy Dolinę Kaszmiru do górskiego kurortu Patni Top. Po drodze przejedziemy przez długi na 2,5 kilometra tunel Jawahar Lal, który poprowadzony został dosłownie pod górą. Tunel jest słabo oświetlony, więc tu lepiej jechać w grupach. Co kilka świateł to nie jedno. Sceneria wzdłuż drogi jest oszałamiająca, a z Patni Top rozpościera się widok na całą okolicę.

15   PATNI TOP – MCLEOD GANJ (250 KM)
Dziś wyruszamy do McLeod Ganj koło Dharamsali. To niewielkie miasteczko znane jest przede wszystkim jako miejsce pobytu XIV Dalajlamy. Od 1959 r. po inwazji chińskiej na Tybet i ucieczce Dalajlamy  jest to siedziba tybetańskiego rządu na uchodźctwie, dlatego spotkamy tu wielu Tybetańczyków, zarówno świeckich jak i mnichów.

16   MCLEOD GANJ
Regenerujemy siły, odpoczywając w McLeod Ganj. Jeśli dopisze nam szczęście to dostąpimy audiencji u Jego Świątobliwość Dalajlamy, możemy zwiedzić tybetańskie muzeum i bibliotekę. Pobliski cmentarz oraz kościół św. Jana są również godne zobaczenia.

17   DHARAMSALA - AMRITSAR (200 KM)
Opuszczamy stan Himachal Pradesh i jedziemy w kierunku jednego z najbogatszych regionów Indii – Punjabu. Dojeżdżamy do Amritsar gdzie znajduje się Złota Świątynia, najważniejsze miejsce kultu dla sikhów.

18   AMRITSAR
Rano zwiedzimy kompleks Złotej Świątyni, miasto w mieście z głównym sanktuarium na jeziorze i  ogromną kuchnią wydającą każdego dnia tysiące posiłków dla wszystkich chętnych. Po południu jedziemy na naszą ostatnią motocyklową wycieczkę do pobliskiego Wagah – indyjsko-pakistańskiego przejścia granicznego. Ceremonia zmiany warty jest niezapomnianym widowiskiem, które prawdopodobnie było inspiracją dla ekipy Monthy Pytona gdy wymyślali Ministerstwo Głupich Kroków.
Wieczorem oddajemy motory.
GRATULACJE – PRZEJECHALIŚMY 2000 KM U PODNÓŻA HIMALAJÓW.

19   AMRITSAR - DELHI
Bladym świtem wyruszamy szybkim pociągiem do Delhi. Po południu zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na zwiedzanie miasta lub wypoczynek.

20   DELHI. Wycieczka do Agry.
Nasze wczesne wstawanie jeszcze się nie skończyło! Tym razem na 6 rano udajemy się na pociąg, który zabierze nas do Agry, gdzie zwiedzimy najważniejszy zabytek Indii - mauzoleum Taj Mahal oraz monumentalny Czerwony Fort. Po powrocie do Delhi, krótka chwila na przygotowanie się do podróży powrotnej do Polski.

21     DELHI. Zakończenie imprezy.
W nocy lub rano transfer na lotnisko i zakończenie imprezy.

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

orientacyjna cena od osoby bez przelotu

minimum 6 osób
cena dla kierowcy: 16 000 PLN
cena dla pasażera: 13 800 PLN


rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - DELHI

ZAWARTE W CENIE
- noclegi w pokojach dwuosobowych w dobrych hotelach klasy turystycznej, jeden nocleg na łodziach mieszkalnych, jeden nocleg w namiotach
- 3 posiłki dziennie (śniadania i kolacje w hotelu, lunche w lokalnych restauracjach)
- poranna i wieczorna herbata po indyjsku (z mlekiem i przyprawami)
- przejazdy i transfery z/na lotnisko, bilety na przejazdy pociągami
- wynajem motocykli Royal Enfield 500 cc
- pojazd techniczny wraz z mechanikiem podczas całej wyprawy, codzienna konserwacja motocykli
- części zamienne, narzędzia, podstawowe leki, sprzęt pierwszej pomocy
- dodatkowy pojazd dla transportu bagażu
- opieka doświadczonego  miejscowego pilota w języku angielskim
- całodzienna wycieczka do Agry
- ubezpieczenie motocykla od uszkodzeń (powyżej wartości 500 USD)
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- paliwo (400 USD/motocykl)
- atrakcje fakultatywne
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   formalności wizowe »

   o przelotach »

   o napiwkach »

   warunki płatności »

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ i nakręć się na wyjazd

  » LADAKH w kilku odsłonach
  » AMRITSAR Turbany, kirpany i złote kopuły

 

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.