Na ulicach Delhi
Widok na Fort Amber koło Jaipuru
W Forcie Agra
Widok na ghaty z łodzi na Gangesie
Swayambhunath w KAthmandu
Kościół na Goa
Plaża na Goa

INDIE, NEPAL

Zwiedzanie plus wypoczynek na Goa

22 dni | Kod: INN-03
Cena imprezy zależy od
wybranego standardu zakwaterowania i transportu. 

 

Delhi – Jaipur – Fathepur Sikri – Agra – Gwalior – Orchha – Khajuraho – Varanasi – Lumbini – Park Narodowy Chitwan – Pokhara – Bhaktapur – Patan – Kathmandu – Goa
 

Czeka nas intensywne, aktywne zwiedzanie światowej klasy zabytków, wpisanych na Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO i uznawanych za cuda świata. Odwiedzimy pałace i budowle sakralne, pradawne ruiny i klasztory. Zetkniemy się z mistyczną kulturą buddyzmu i przebogatą kulturą hinduizmu. Poznamy wspaniałych ludzi i przyjrzymy się ich codziennemu życiu.
Poznamy pełne zabytków miasta i zadumamy się przy najpiękniejszym grobowcu świata.
Przemierzymy ścieżki egzotycznych lasów i pokłonimy się wielkim Himalajom, które będziemy mieć niemal na wyciągnięcie ręki…


1      DELHI
Wieczorem lub w nocy przylot do Delhi i transfer do hotelu.

2      DELHI
Po odpoczynku po podróży wybieramy się na zwiedzanie miasta. Odwiedzimy wyjątkową świątynię Akshardham, grobowiec cesarza Humayuna, zobaczymy gmach Parlamentu, Pałac Prezydenta, oraz Bramę Indii.
W Starym Delhi przejedziemy się rowerowymi rikszami i odwiedzimy największy meczet w kraju - Jama Masjid.

3      DELHI – JAIPUR
Dziś jedziemy do Jaipuru, stolicy pustynnego lecz pełnego kolorów Rajasthanu.
Przed opuszczeniem Delhi zatrzymamy się jeszcze w kompleksie Qutub Minar, gdzie wznosi się najwyższa kamienna wieża w Indiach. 
W Jaipurze wstąpimy do Royal Gaitor, miejsca upamiętniającego maharadżów Jaipuru, a jak czas pozwoli, to równiez do marmurowej świątyni Birla Mandir.

4      JAIPUR
Rano ruszamy na wycieczkę do pobliskiego Fortu Amber, na którego dziedziniec planujemy wjechać na grzbiecie słonia. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy Pałacu na Wodzie, a następnie ruszamy odkryć historyczne centrum, nazywane Różowym Miastem. Odwiedzimy unikatowe obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar oraz pałac obecnego maharadży, a także wizytówkę miasta Hawa Mahal, czyli Pałac Wiatrów.
Jeśli wystarczy czasu i chęci, odwiedzimy szlifiernię kamieni szlachetnych i półszlachetnych, z obróbki których słynie miasto Jaipur.

5      JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA
Dziś wyruszymy wcześnie rano. Po drodze do Agry wstąpimy do Galty, kompleksu świątynnego opanowanego przez małpy oraz odwiedzimy wymarłe miasto Mogołów – Fatehpur Sikri.

6      AGRA. Wyjazd do Varanasi.
O poranku powitamy jeden z cudów świata, cel pielgrzymek turystów i zakochanych – Taj Mahal - monumentalny, bajkowy grobowiec, najbardziej znaną budowlę Indii.
Następnie zagubimy się w labiryncie korytarzy i dziedzińców potężnego Czerwonego Fortu, siedziby mogolskich władców.
Zaglądniemy równiez do grobowca Itmad-ud-Daulah bogato zdobionego kamiennymi inkrustacjami w marmurze oraz zobaczymy jak powstają takie zdobienia.

Po południu jedziemy na stację kolejową i ruszamy w podróż do Varanasi.

7      VARANASI (Benares)
Rano przyjazd do Varanasi, jednego z najważniejszych świętych miejsc hinduizmu i jednego z najbardziej niezwykłych miast świata.
Zostawiamy bagaże w hotelu i ruszamy zobaczyć ważne miejsce dla buddystów - Sarnath, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie.
Benares słynie z produkcji wspaniałych jedwabnych, często zdobionych złotym brokatem sari. Znajdziemy czas by podziwiać misternie wykonane jedwabie i inne delikatne tkaniny.
Wieczorem weźmiemy udział w odprawianej na ghatach (stopniach prowadzących do wody) pudży, ofierze składanej przez kapłanów bogini Gandze uosabianej przez świętą rzekę.

8      VARANASI. Wyjazd do GORAKHPURU.
Drugi dzień pobytu w Varanasi rozpoczniemy od przejażdżki łódką po świętych wodach Gangesu. Będziemy mogli złożyć symboliczną ofiarę rzece, zobaczymy pielgrzymów, którzy gromadzą się na ghatach by dokonać rytualnych kąpieli, zobaczymy też ghaty, na których pali się ciała zmarłych.
Po rejsie wrócimy na śniadanie do hotelu, a następnie mamy czas by poczuć niezwykłą atmosferę Varanasi spacerując po ghatach i wąskich uliczkach starego miasta.
Wieczorem udamy się na dworzec kolejowy, skąd nocnym pociągiem podążymy w kierunku granicy nepalskiej.

9     GORAKHPUR – Sonauli – CHITWAN
Po przyjeździe do Gorakhpuru przesiądziemy się do jeepów i jedziemy do przygranicznej miejscowości Sonauli, gdzie przekroczymy granicę z Nepalem.
Z granicy wyruszymy na spotkanie dzikiej przyrody do Parku Narodowego Chitwan.

10      PARK NARODOWY CHITWAN
Dzisiejszy pełen atrakcji dzień spędzimy w parku. W poszukiwaniu krokodyli wypłyniemy drewnianymi czółnami na rzekę Rapti, przespacerujemy się po lesie deszczowym, podczas safari w poszukiwaniu nosorożców będziemy obserwować otaczającą nas tropikalną przyrodę z grzbietów słoni, a także zwiedzimy ośrodek hodowli tych pięknych zwierząt.

11      PARK NARODOWY CHITWAN – POKHARA
Malowniczą trasą pojedziemy do Pokhary, miasta położonego w rozległej kotlinie górskiej. Zatrzymamy się na spacer po górskiej wiosce, a na, wywołującym dreszczyk emocji, rozkołysanym wiszącym mostku zrobimy mnóstwo fantastycznych zdjęć. Po dotarciu na miejsce pospacerujemy pełną uroku himalajską uliczką w dzielnicy chętnie odwiedzanej przez podróżników z całego świata.

12, 13      POKHARA
W tej malowniczej miejscowości, punkcie startowym wielu trekkingów i wypraw, spędzimy dwa dni.

Dla podziwiania panoramy Himalajów podejdziemy pod Stupę Światowego Pokoju i odwiedzimy Międzynarodowe Muzeum Gór, które zgromadziło liczne eksponaty związane z wyprawami wysokogórskimi. Popływamy łódkami po jeziorze Phewa i przybijemy do wysepki, na której stoi malutka świątynia hinduistyczna. Będziemy spacerować po leżącej nad jeziorem turystycznej dzielnicy, gdzie pełno jest knajpek i sklepików z pamiątkami oraz sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Można tu wypożyczyć rower, pójść do fryzjera czy na masaż; można zjeść świeżą rybę i wypić drinka.
Przed świtem wyruszymy na punkt widokowy Sarangkot, aby podziwiać wschód słońca nad pasmem Annapurny. Zobaczymy jak promienie słoneczne „zapalają” himalajskie szczyty.

15     POKHARA – KATHMANDU
Dziś jedziemy do stolicy kraju Kathmandu.
Po południu pospacerujemy po starówce Kathmandu skupionej wokół Durbar Square. Powędrujemy kamiennymi schodami do stojącej na wzgórzu stupy Swayambhunath, skąd roztacza się rozległy widok na całą Dolinę Kathmandu.
Wieczór można przyjemnie spędzić w globtroterskiej dzielnicy Thamel, pełnej sklepików i klimatycznych restauracyjek.

16,17     KATHMANDU
Mamy dwa dni na zwiedzanie atrakcji w Kotlinie Kathmandu.
Wybierzemy się do zabytkowego miasta Bhaktapur, uznawanego za perłę pod-himalajskiego budownictwa. Zwiedzimy tu Plac Garncarski, Durbar Square, Świątynię Taleju oraz świątynie Vatsala, Yaksheshvara i Nyatapola.
Odwiedzimy miasteczko tybetańskie zbudowane wokół wielkiej stupy Boudhanath.
Zatrzymamy się w Paśupatinath – świętym miejscu hinduizmu nad rzeką Bagmati – aby jeszcze raz z bliska popatrzeć na uroczystości kremacyjne i rzucić okiem na niedostępną dla innowierców świątynię Śiwy.
Wstąpimy do miasteczka Patan i pospacerujemy po zabytkowym centrum dawnej siedziby władców lokalnych królestw.
Będziemy mieli czas na pobuszowanie po sklepach oferujących ciekawe pamiątki oraz odzież i sprzęt turystyczny.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Przelot samolotem nad Himalajami w okolicach Mount Everest.

18     KATHMANDU – GOA
Po zwiedzaniu czas na relaks. Z górskiego Nepalu przenosimy się na słoneczne plaże Goa. Dotrzemy tam jeszcze dziś lub jutro.

19-21       GOA
Czas wolny na Goa - błogi wypoczynek pośród złocistych plaż, szumu błękitnych fal i kolorowych drinków.

Kto woli aktywny wypoczynek ma do wyboru kilka atrakcji:
- wycieczka do Starego Goa i zwiedzanie katedry i bazyliki
- wycieczka na plantację przypraw
- rejs morski w poszukiwaniu delfinów
- wyprawa do dżungli i wodospadów
- egzotyczne i relaksujące masaże
- lekcje jogi

22     GOA
Transfer na lotnisko i zakończenie imprezy
 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 
Cena imprezy zależy od
wybranego standardu zakwaterowania i transportu. 


rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - GOA lub MUMBAI

ZAWARTE W CENIE
- noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 3*
- posiłki: śniadania
- przejazdy wynajętymi środkami transportu
- przeloty na trasie: Khajuraho-Varanasi, Kathmandu-Goa - (Mumbai)
- przejazd pociągiem sypialnym na trasie: Varanasi-Gorakhpur
- zwiedzanie zgodnie z programem
- obsługa miejscowych anglojęzycznych przewodników
- ubezpieczenie turystyczne

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
- wiza do Indii i Nepalu
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   formalności wizowe »

   o przelotach »

   o napiwkach »

   warunki płatności »

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.