Myanmar > BAGAN

BAGAN [PAGAN] jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Od IX do XIII wieku istniało na tym terenie Królestwo Pagan, pierwszy organizm państwowy próbujący zjednoczyć ziemie i ludność regionu.

Na rozległej trawiastej równinie, z rosnącymi tu i ówdzie pojedynczymi drzewami i krzakami bugenwilli, znajduje się ogromna ilość budowli sakralnych. Ich liczba szacowana jest pomiędzy 2000 a 3000, choć podobno w minionych wiekach było tu nawet 10 000 stup i kapliczek.

Myanmar > JEZIORO INLE

Na jeziorze Inle w Myanmarze

INLE to dziwne jezioro, nieposiadające właściwie linii brzegowej, gdyż liczne kanały i rozlewiska wokół głównego akwenu zacierają granice.
Przybywający tu wędrowcy wkraczają w tajemniczy wodny świat, gdzie całe życie toczy się na powierzchni wód odbijających szczyty gór, tropikalną roślinność i przepiękne budynki buddyjskich świątyń. „Ziemię” stanowią tu pływające wyspy, kanały zastępują drogi, a łodzie skutery i samochody.

Myanmar > KALAW

Kalaw to otoczone górami, małe, niepozorne miasteczko, z wieloma buddyjskimi świątyniami. Panuje tu łagodny górski klimat, rześkie powietrze to miła przyjemność po nizinnych upałach. Jednak główną atrakcją miasteczka jest jego położenie, dzięki któremu Kalaw jest świetną bazą wypadową na trekkingi w okoliczne góry i wizyty w wioskach mniejszości etnicznych.

Myanmar - YANGON

YANGON to dawna stolica kraju. Niewątpliwie największą atrakcją i zarazem dumą narodową mieszkańców Myanmaru jest znajdująca się tutaj ogromna złota stupa ShwedagonPaya, jedna z najbardziej zachwycających budowli Azji. Niemniej jednak warto poświęcić czas na odwiedzenie i innych miejsc.

Pagoda Sule Paya powstała ponoć w czasach Buddy i liczy sobie ponad 2500 lat.

Myanmar - Yangon > SHWEDAGON PAGODA

Do Yangon przybywa się przede wszystkim po to, by zobaczyć pagodę Shwedagon uważaną za największą pagodę buddyjską na świecie i najświętsze miejsce w Myanmarze. Wielki kompleks świątynny został zbudowany między VI a X wiekiem na szczycie niedużego wzniesienia. Stupę główną wielokrotnie powiększano, z czasem otoczyła ją plejada kapliczek i mniejszych świątyń, a wzgórze zostało całkowicie zabudowane. Największa z kilkudziesięciu stup ma prawie 100 metrów wysokości, lśni od złota, którego użyto tutaj około 50 ton.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.