Dlaczego podróżować do Indii Szerokopojętych?

Na południe od Himalajów rozciąga się Półwysep Indyjski, ogromna połać ziemi zwana także Subkontynentem. My nazwaliśmy ten region Indie Szerokopojęte. Zarówno geograficznie jak i kulturowo, jest to wyodrębniona z reszty kontynentu azjatyckiego specyficzna całość. Największy kraj regionu – Indie - to już świat sam w sobie. Zajmuje niemal cały obszar, sąsiadując na północy z Nepalem, Bangladeszem i Pakistanem. Na południowym wschodzie, na wodach oceanu usadowiła się Łza Indii, rajska wyspa Cejlon, na południowym zachodzie rozsypano garść opalizujących pereł – Malediwy.
 

Nowoczesna turystyka

   Turystyka przynosi ze sobą pieniądze, ale przynosi również zmiany, zwykle nieodwracalne, często niekorzystne. Turystyka przynosi „fastfoody” i plastikowe opakowania, blachę falistą i kartonowe pudła. Turystyka przynosi z sobą dużo negatywnych emocji: żądzę zysku, na przykład. A żądza zysku za wszelką cenę sprawia, że ludzie porażeni możliwością osiągnięcia doraźnych korzyści przestają postrzegać prawdę o własnej rzeczywistości. Z chęci zysku zabija się słonie i goryle. Z chęci zysku morduje się żółwie morskie.
Oczywiście, łatwo o proste wartościowanie, a przecież nic we współczesnym świecie nie jest proste…

Podróże w Strefie Wypraw

STREFA WYPRAW to obszar, na którym dzieje się przygoda. To ziemia, którą przemierzają ostatnie wolne tygrysy; kraina, w której zarówno beznogi żebrak jak i bogaty radża mają swoje miejsce. To przestrzeń przeznaczona dla tych, których nie zadawalają kolorowe drinki na egipskim wybrzeżu, a wyrażenie „all inclusive” oznacza zgoła coś innego niż bezmyślne korzystanie z prostych przyjemności.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.